Ֆուտբոլի վետերան, արգենտինացի հարձակվող Գաբրիել Բատիստուտան նախկինում երբեք Հայաստանում չի եղել եւ տպավորված է Վարդավառի տոնին Երեւանի փողոցներում տիրող ուրախության մթնոլորտով։
NEWS.am-ի թղթակից Վերա Մարտիրոսյանի հետ զրույցում նա նշել է, որ իրեն Հայաստանում շատ դուր է գալիս, եւ ինքը տեսավ շատ հետաքրքիր մի տոն։
Բատիստուտան պատմել է, որ այլեւս ֆուտբոլով չի զբաղվում, տարվա մեջ մի քանի անգամ հեռուստատեսությամբ հարցազրույց է տալիս։ Նա իր ֆերման ունի Արգենտինայում, որտեղ կովեր են պահում։
Գնահատելով Ռուսաստանում անցկացվող Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունը, Բատիստուտան գովաբանել է ՌԴ հավաքականին, նշելով, որ ոչ ոք չէր սպասում այդպիսի առաջխաղացման, եւ ինքը հպարտանում է ՌԴ հավաքականով։
Բատիստուտան դժվարացել է նշել բոլոր ժամանակների երկու լավագույն ֆուտբոլիստներին, սակայն կարծիք է հայտնել, որ Արգենտինայում կա 2 հզոր ֆուտբոլիստ՝ Դիեգո Մարադոնա եւ Լիոնել Մեսսի։
Նիկիտա Սիմոնյանը Մարադոնայի մեծահոգության, Ռուսաստանի հավաքականի «սխրանքի» եւ չեմպիոնի կոչման նոր հավակնորդների մասին

Ветеран футбола, аргентинский нападающий Габриэль Батистута раньше никогда не был в Армении, и был поражен атмосферой веселья на улицах Еревана в праздник Вардавар, когда все обливали друг друга водой.
В беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am Верой Мартиросян он отметил, что ему очень нравится в Армении, и он увидел очень интересный праздник.
Батистута рассказал, что больше не занимается футболом: разве что дает интервью на телевидении несколько раз в год. У него своя ферма в Аргентине, где он разводит коров.
Оценивая проходящий в России чемпионат мира, Батистута похвалил российскую команду, отметив, что никто не ожидал такого ее продвижения, и он гордится сборной России.
Батистута затруднился назвать двух лучших футболистов всех времен, однако, по его мнению, в Аргентине есть два великих футболиста – Диего Марадона и Лионель Месси.