Ֆուտբոլի վետերան, արգենտինացի հարձակվող Գաբրիել Բատիստուտան նախկինում երբեք Հայաստանում չի եղել եւ տպավորված է Վարդավառի տոնին Երեւանի փողոցներում տիրող ուրախության մթնոլորտով։
NEWS.am-ի թղթակից Վերա Մարտիրոսյանի հետ զրույցում նա նշել է, որ իրեն Հայաստանում շատ դուր է գալիս, եւ ինքը տեսավ շատ հետաքրքիր մի տոն։
Բատիստուտան պատմել է, որ այլեւս ֆուտբոլով չի զբաղվում, տարվա մեջ մի քանի անգամ հեռուստատեսությամբ հարցազրույց է տալիս։ Նա իր ֆերման ունի Արգենտինայում, որտեղ կովեր են պահում։
Գնահատելով Ռուսաստանում անցկացվող Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունը, Բատիստուտան գովաբանել է ՌԴ հավաքականին, նշելով, որ ոչ ոք չէր սպասում այդպիսի առաջխաղացման, եւ ինքը հպարտանում է ՌԴ հավաքականով։
Բատիստուտան դժվարացել է նշել բոլոր ժամանակների երկու լավագույն ֆուտբոլիստներին, սակայն կարծիք է հայտնել, որ Արգենտինայում կա 2 հզոր ֆուտբոլիստ՝ Դիեգո Մարադոնա եւ Լիոնել Մեսսի։
Նիկիտա Սիմոնյանը Մարադոնայի մեծահոգության, Ռուսաստանի հավաքականի «սխրանքի» եւ չեմպիոնի կոչման նոր հավակնորդների մասին

Football veteran, Argentine striker Gabriel Batistuta has never been to Armenia before, and was struck by the atmosphere of fun on the streets of Yerevan during the Vardavar holiday, when everyone was pouring water on each other.
In a conversation with the correspondent of Armenian News - NEWS.am Vera Martirosyan, he noted that he likes Armenia very much, and he saw a very interesting holiday.
Batistuta said that he is no longer playing football. He has his own farm in Argentina, where he raises cows.
Assessing the World Cup in Russia, Batistuta praised the Russian team, noting that no one expected such a move, and he is proud of the Russian team.
Batistuta found it difficult to name the two best players of all time, however, in his opinion, in Argentina there are two great football players - Diego Maradona and Lionel Messi.