Կոտայքի մարզում, այսօր՝ հուլիսի 16-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել. ժամը 11։30-ի սահմաններում Աբովյան-Գեղաշեն ավտոճանապարհի՝ Գեղաշեն գյուղի սկզբնամասում, ոլորանապտույտ հատվածում ճակատ-ճակատի բախվել են ГАЗ 3110 մակնիշի 34 TO 108 համարանիշի եւ Nissan Tiida մակնիշի 35 GP 288 համարանիշի ավտոմեքենաները։
Shamshyan.com-ի  փոխանցմամբ, վթարի հետեւանքով 4 հոգի, որոնցից 2-ը երեխաներ են, մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Աբովյանի բժշկական կենտրոն, որտեղից վիրավորներից մեկին տեղափոխել են Երեւանի «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն։
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ վթարի մեղավորը եղել է Nissan-ի վարորդը, ով մեծ արագությամբ ոլորանապտույտ հատվածում հավանաբար չկարողանալով կառավարել ավտոմեքենան՝ բախվել է հանդիպակաց գոտիով ընթացող «ԳԱԶ 3110»-ին։ Ավտոմեքենաները քարշակի միջոցով տեղափոխվեցին ոստիկանության Աբովյանի բաժնի հատուկ պահպանվող տարածք։

В Котайкской области Армении произошло крупное ДТП.
На автодороге Абовян – Гехашен 16 июля примерно в 11:30 столкнулись автомобили марок «ГАЗ – 3110» с госномерами 34 TO 108 и «Nissan Tiida» с госномерами 35 GP 288.
Как сообщает Shamshyan.com, 4 пострадавших в аварии, 2 из которых дети, доставлены в медцентр Абовяна, откуда одного из них уже перенаправили в ереванскую больницу «Сурб Григор Лусаворич».
Согласно предварительным данным, виновником ДТП был водитель «Nissan Tiida», который из-за высокой скорости, по всей вероятности, потерял управление машиной, в результате чего и столкнулся с машиной марки «ГАЗ – 3110», курсирующей по встречной полосе.