ՀՀ ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչությունում քաղաքացու կողմից հաղորդում եւ բացատրություն է ստացվել այն մասին, որ  2017թ. օգոստոսի կեսերին, Նարեկ Սարգսյանի անվտանգության պետ Արտեմ Պետրոսյանի թիկնազորի 2 աշխատակիցներ Երեւան քաղաքի Թումանյան-Նալբանդյան փողոցի խաչմերուկի վրա գտնվող սրճարանի դիմացից  բռնություն գործադրելու եղանակով առեւանգել են իրեն, տեղափոխել Ն. Սարգսյանի բնակության շենքի նկուղ, որտեղ մի քանի ժամ իր կամքին հակառակ պահելով՝ ենթարկել են ծեծի:
Ըստ հաղորդման՝ նշված նկուղում ներկա է գտնվել Ն. Սարգսյանը, ով ատրճանակով սպառնալիքներ է տվել իրեն, ապա գազայրիչով վառել է իր մարմնի տարբեր մասերը՝ պահանջելով գիշերային ակումբ աշխատեցնելու բիզնեսով չզբաղվել, այդ նպատակով չվարձակալել Երեւան քաղաքում գտնվող «Օպերա» ակումբը եւ այնտեղ չծավալել ձեռնարկատիրական գործունեություն:
Այնուհետեւ վերը նշված անձինք քաղաքացուն տեղափոխել են Երեւան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանում գտնվող «Սկանյա» բեռնատար մեքենաների սպասարկման սրահի վարչական շենք, 2-3  ժամ ապօրինի պահել այնտեղ, ապա Ն. Սարգսյանը մի քանի այլ անձանց հետ կրկին ծեծի է ենթարկել քաղաքացուն, ապա պահանջել է հեռախոսով բարձրախոսով «Օպերա» ակումբի սեփականատիրոջը հայտնել, որ հրաժարվում է  այդ ակումբում գործունեություն ծավալելուց:
Ն. Սարգսյանի պահանջը կատարելուց հետո քաղաքացուն ազատ են արձակել:
Նկատի ունենալով, որ  վերը նկարագրված փաստական տվյալներն առերեւույթ  պարունակում են հանցագործության հատկանիշներ, ՀՀ գլխավոր դատախազության հատկապես կարեւոր գործերով քննության վարչության դատախազի որոշմամբ ՀՀ քրեական օրենսգրքի   131-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 2-րդ  եւ 7-րդ կետերի հատկանիշներով հարուցել է քրեական գործ:
Նախաքննությունը հանձնարարվել է ՀՀ ԱԱԾ քննչական վարչությանը:
Պատգամավորներն այցելել են Սամվել Վարդանյանին. Մանրամսներ նրան շղթայված ծեծելու դեպքից
Դանիայի նախկին թագուհու ծննդյան տոնակատարությունները փոփոխվել են 400-ամյա հուշարձանի հրդեհի պատճառով
Սակայն պալատի դիմաց դեռևս պահակախմբի փոփոխություն է լինելու, որին դիտելու համար արդեն շատ մարդիկ են հավաքվել...

В Главное управление по борьбе с организованной преступностью Полиции Армении поступило от гражданина сообщение о том, что в середине августа 2017 года двое сотрудников начальника охраны Нарека Саргсяна, Артема Петросяна на перекрестке улиц Туманяна и Налбандяна похитили его, применив насилие, привезли в подвал дома Нарека Саргсяна. Мужчина провел там несколько часов, где подвергся избиению.
Согласно сообщению, в упомянутом подвале находился и сам Нарек Саргсян, который угрожал ему пистолетом, а затем зажигалкой прижигал разные части его тела, требуя от последнего отказаться от занятия бизнесом в сфере ночных клубов. Похитители требовали от мужчины отказаться от аренды помещения в ереванском клубе «Опера» и не заниматься на этой территории предпринимательской деятельностью.
После этого упомянутые лица повезли его  в административное здание салона обслуживания грузовиков «Скания», находящегося в ереванском районе Шенгавит, где вновь его избили. Похитители потребовали от мужчины, чтоб тот позвонил владельцу клуба «Опера» и сообщил ему об отказе аренды помещения.
Лишь после выполнения условий Саргсяна мужчину освободили.
С учетом наличия в сообщении признаков преступления, решением прокурора  по особо важным делам возбуждено уголовное дело по 131 статьи  ч. 2-ой п. 1,2,7 УК Армении.