ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահի տեղակալ Միքայել Մելքումյանն այսօրէ հուլիսի 19-ին, հանդիպել է Սլովակիայի Հանրապետությունից ժամանած գործարարների, որի ընթացքում քննարկվել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր:
ԱԺ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ քննարկվել է սլովակ եւ բուլղար գործարարների կողմից ՀՀ-ում ներդրումների իրականացման հնարավորությունների վերաբերյալ:
Միաժամանակ Միքայել Մելքումյանն իր մտահոգությունն ու վրդովմունքն է արտահայտել Սլովակիայի կողմից դեպի Իսրայել՝ հաուբիցներ եւ Դանա ինքնագնաց հրթիռանետային համակարգեր արտահանելու, լիցենզիա տրամադրելու կապակցությամբ, հաշվի առնելով, որ այդ զինատեսակները միանգամից Իսրայելից փոխադրվում են Ադրբեջան:

YEREVAN. – Vice President of the National Assembly (NA) of Armenia, Mikayel Melkumyan, on Thursday met with a group of businessmen from Slovakia and Bulgaria.
They discussed the opportunities for cooperating in economy and implementing investment programs, the NA informed Armenian News-NEWS.am.
Separately, Melkumyan expressed his concern by and resentment at Slovakia’s export of howitzers and Dana self-propelled artillery systems to Israel, since these weapons were being immediately transported from Israel to Azerbaijan. The Armenian parliament deputy speaker added that this process should be stopped.