Մոսկվայում եւ Ռուսաստանի այլ խոշոր քաղաքներում համաձանեցված հանրահավաքներ են ընթացել ընդդեմ թոշակային տարիքի բարձրացման: Բողոքի ակցիաները կազմակերպել էր ՌԴ Կոմունիստական կուսակցությունը, փոխանցում է DW-ն:
Ամենազանգվածային ցույցը եղել է Մոսկվայում ակադեմիկոս Սախարովի անվան պողոտայում: Ըստ ՌԴ ՆԳՆ-ի՝ մասնակցել է 6,5 հազար մարդ: Մինչդեռ «Բելիյ սչյոտչիկ» նախագծում հայտարարել են, որ պողոտայում ցուցարարների թիվը հասել է 12 հազարի: «Ձախ ճակատ» շարժման համակարգող Սերգեյ Ուդալցովը, որը ելույթ է ունեցել հանրահավաքում, հայտարարել է, որ պողոտա է դուրս եկել 50 հազար մարդ:
Թոշակային բարեփոխման դեմ բողոքի ակցիաներ են ընթացել նաեւ Սանկտ Պետերբուրգում, Վլադիվոստոկում, Կրասնոյարսկում, Բառնաուլում, Խաբարովսկում, Նովոսիբիրսկում եւ Վլադիմիրում:

В Москве и других крупных российских городах прошли согласованные митинги против повышения пенсионного возраста. Протестные акции были организованы партией КПРФ, передает  DW
Самой массовой стала акция на проспекте академика Сахарова в Москве. В МВД оценили количество собравшихся в 6,5 тыс. человек. В свою очередь, в проекте «Белый счетчик» заявили, что на проспекте присутствовало 12 тысяч демонстрантов. Координатор движения  «Левый фронт» Сергей Удальцов, выступивший на митинге, заявил, что на проспект вышли 50 тысяч человек.
Протестные акции против пенсионной реформы прошли также в Санкт-Петербурге, Владивостоке, Красноярске, Барнауле, Хабаровске, Новосибирске и Владимире.