Եթե Երեւանի ավագանու ընտրություններում  որակական փոփոխություն չլինի, սա կլինի ամենածանր հարվածը լուսավոր հեղափոխությանը։ Այս մասին  այսօր՝ օգոստոսի 3-ին, լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է Նաիրա Զոհրաբյանը։
«Մայրաքաղաքը վերջապես պետք է ունենա կին քաղաքապետ։ Որոշումը եղել է մեր քաղաքական թիմինը, որը բաց եւ հրապարակային է եղել։ Դա ինձ համար մեծ պատասխանատվություն է։ Ես անելու եմ առավելագույնը եւ անհնարը իմ քաղաքական թիմի եւ երեւանցիների հույսերն արդարացնելու համար»,–ասել է Նաիրա Զոհրաբյանը՝ հավելելով, որ իր ծրագիրը կներկայացնի առաջիկայում։
Կուսակցությունը կարգախոսի հարցում էլ դեռ վերջնական որոշում չունի, սակայն  թեկնածուն առաջարկում է հետեւյալ տարբերակը՝ «Ապրելու քաղաք Երեւանս»։
«Այս կարգախոսը դեռեւս քննարկման փուլում է, սա իմ մոտեցումն է։  Մենք պիտի գնանք նոր որակի ընտրության, որտեղ չպիտի լինի ատելություն ու թշնամանք։ Ես կուզենայի, որ կին թեկնածուներով միասին մի քանի քարոզարշավի մասնակցեինք նույն տեղում նույն օրը օդի աղտոտվածության հետ կապված խոսեինք, որ երեւանցին տեսնի՝  կանայք ոչ թե հակառակորդներ են, այլ համախոհներ, մրցակիցներ»,-ընդգծեց Զոհրաբյանը։
Նա շեշտեց, որ եթե այս ընտրություններում որակական փոփոխություն չլինի, դա կլինի լուրջ հարված հեղափոխությանը։

YEREVAN. – If there is no qualitative change in Yerevan Council of Elderly elections, this will be the crushing blow to the bright revolution, Naira Zohrabyan told reporters on Friday.
“The capital city should finally have a female mayor. It was our political team’s decision. It is a big responsibility for me. I will do my best to meet the expectations of my political team and Yerevan residents,” Naira Zohrabyan said, adding that she will present her program in the near future.
The motto of the party has not been decided yet, but Naira Zohrabyan suggests the following: “My Yerevan, the City to Live in.”
“We must achieve elections without hate and enmity. I would like to have several campaigns together with female candidates to talk about air pollution, for the residents of Yerevan to see that women are not opponents, but supporters and competitors,” Zohrabyan added.