Հուլիսի 29-ից օգոստոսի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 250 անգամ: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը՝ ամփոփելով շփման գծի մեկշաբաթյա օպերատիվ իրավիճակը:
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ այդ ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2000 կրակոց:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում եւ շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջեւ դրված մարտական խնդիրը:

STEPANAKERT. – The adversary breached the truce along the Line of Contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces around 250 times, from July 29 to August 4.
During this time the Azerbaijan armed forces fired more than 2,000 shots toward the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic/NKR) military positions, and with various-caliber shooting weapons, informed the Artsakh Ministry of Defense (MOD) press service.
But the Artsakh Defense Army vanguard units fully control the frontline, and they continue confidently carrying out their combat task.