Թբիլիսիում տեղի ունեցած ավտովթարի մեղավորին, որի հետեւանքով Հայաստանի քաղաքացիներ են տուժել, դեռ չեն պարզել: Այս մասին հաղորդում է Վրաստանի ՆԳՆ մամուլի ծառայությունը, գրում է «Նովոստի Գրուզիա»-ն:
ՃՏՊ-ն տեղի է ունեցել անցյալ գիշեր, Թբիլիսիի Էլիավա շուկայի մերձակայքում: Mercedes մակնիշի միկրոավտոբուսը, որում Հայաստանի 9 քաղաքացի է եղել, բախվել է նույն մակնիշի թեթեւ մարդատար ավտոմեքենայի:
Հայաստանի բոլոր քաղաքացիները տարբեր ծանրության վնասվածքներ են ստացել եւ հոսպիտալացվել տարբեր բուժկենտրոններԼ: Տուժածներից մեկի կյանքը փրկել չի հաջողվել: Տուժել է նաեւ թեթեւ մարդատար մեքենայի վարորդը:
Նախնական տվյալներով՝ Հայաստանի քաղաքացիները միկրոավտոբուսով մեկնում էին Ուրեկի՝ հանգստի:
Դեպքի առիթով քրեական գործ է հարուցվել՝ «երթեւեկության անվտանգության կանոնների խախտումը կամ տրանսպորտային միջոցի շահագործումը, որը մարդու մահ է առաջացրել» հոդվածով, որը 4-7 տարի ժամկետով ազատազրկում է նախատեսում:

Person responsible for the road accident in Tbilisi, as a result of which citizens of Armenia were injured, has not  been established yet, press service of the Ministry of Internal Affairs of Georgia reported.
The accident occurred last night. The Mercedes minivan, carrying nine citizens of Armenia, collided with a passenger car.
All citizens of Armenia were injured as a result of the incident. They were hospitalized  but the life of one person could not be saved by the doctors.
According to preliminary information, the citizens of Armenia had been heading to the resort village of Ureki.