Թբիլիսիում տեղի ունեցած ավտովթարի մեղավորին, որի հետեւանքով Հայաստանի քաղաքացիներ են տուժել, դեռ չեն պարզել: Այս մասին հաղորդում է Վրաստանի ՆԳՆ մամուլի ծառայությունը, գրում է «Նովոստի Գրուզիա»-ն:
ՃՏՊ-ն տեղի է ունեցել անցյալ գիշեր, Թբիլիսիի Էլիավա շուկայի մերձակայքում: Mercedes մակնիշի միկրոավտոբուսը, որում Հայաստանի 9 քաղաքացի է եղել, բախվել է նույն մակնիշի թեթեւ մարդատար ավտոմեքենայի:
Հայաստանի բոլոր քաղաքացիները տարբեր ծանրության վնասվածքներ են ստացել եւ հոսպիտալացվել տարբեր բուժկենտրոններԼ: Տուժածներից մեկի կյանքը փրկել չի հաջողվել: Տուժել է նաեւ թեթեւ մարդատար մեքենայի վարորդը:
Նախնական տվյալներով՝ Հայաստանի քաղաքացիները միկրոավտոբուսով մեկնում էին Ուրեկի՝ հանգստի:
Դեպքի առիթով քրեական գործ է հարուցվել՝ «երթեւեկության անվտանգության կանոնների խախտումը կամ տրանսպորտային միջոցի շահագործումը, որը մարդու մահ է առաջացրել» հոդվածով, որը 4-7 տարի ժամկետով ազատազրկում է նախատեսում:

Виновник дорожно-транспортного происшествия в Тбилиси, в котором пострадали граждане Армении, еще не установлен. Об этом сообщили в пресс-службе МВД Грузии, передают «Новости-Грузия» .
ДТП произошло минувшей ночью возле рынка Элиава на Правой набережной. Микроавтобус марки Mercedes, в котором находились девять граждан Армении, столкнулся с легковым автомобилем этой же марки.
Все граждане Армении получили повреждения разной степени тяжести. Их распределили по разным больницам, однако жизнь одного человека врачам спасти не удалось. Пострадал и водитель легковой машины, который также доставлен в больницу.
По предварительной информации, граждане Армении на микроавтобусе направлялись в курортный поселок Уреки.
В связи со случившимся уголовное дело возбуждено по статье «нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспорта, повлекшее причинение смерти человека», что карается лишением свободы сроком от 4 до 7 лет.