Ես որեւէ քննադատության համար որեւէ մեկին քարկոծելը չեմ ընդունում: Այս մասին, այսօր՝ օգոստոսի 22-ին, հայ-չինական դպրոցի բացման արարողության ժամանակ, լրագրողների հետ զրույցում նշեց  ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով դիտարկմանը, որ իշխանության որոշ ներկայացուցիչներ քարկոծում են իրենց քննադատող լրատվամիջոցներին:
«Ես որեւէ քննադատության համար որեւէ մեկին քարկոծելը չեմ ընդունում եւ կոչ եմ անում բոլորին, որ քննադատությանը վերաբերվեն կառուցողական: Ես  ցանկացած քննադատության մեջ տեսնում եմ հնարավորություն գտնել մեր սխալները եւ ուղղել դրանք»,-ասաց Փաշինյանը՝ հիշեցնելով, որ իր կյանքի մի մեծ մասը լրագրող է եղել:
«Մենք պետք է բոլորս արձանագրենք նոր իրողությունները եւ գործենք նորովի»,-ասաց վարչապետը եւ ինքն էլ հարց ուղղեց լրագրողներին. «Հիմա ես եմ հարց տալիս. Հայաստանի պատմության մեջ երբեւէ լրատվական դաշտը եղե՞լ է այնքան ազատ, որքան այսօր»:

Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan told the abovementioned to reporters, at Wednesday’s opening ceremony of the Armenian-Chinese school. He noted this commenting on the remark that some representatives of the country’s incumbent authorities are “throwing stones at” the media which are criticizing them.
“I urge everyone to treat criticism constructively,” Pashinyan said. “I see in any criticism an opportunity to find our mistakes and to correct them.”
The PM recalled that he was a journalist for most of his life.
“We all need to record the new realities and act in a new way,” Nikol Pashinyan added, and he asked reporters: “In the history of Armenia, has the media arena ever been as free as today?”