Քալիֆորնիայի հայկական օրենսդրական հանձնախմբի շարքերն են համալրել երկու նոր անդամներ Ջես Գաբրիելը եւ Լուզ Ռիվասը:
Գաբրիելն ու Ռիվասը միացել են իրենց գործընկերներին, այդ թվում` Սենատի նախագահի ժ.պ. Քեվին դե Լեոնին, սենատոր Էնթոնի Փորթաթինյոյին, սենատոր Սքոթ Ուիլքին, Խորհրդի մեծամասնության առաջնորդ Իան Քալդերոնին, խորհրդի անդամ Քանսեն Չուին, Խորհրդի հանրապետական առաջնորդ Բրայան Դեյլին, խորհրդի անդամներ Հիթ Ֆլորային, Լորա Ֆրիդմանին եւ Էդրին Նազարյանին:
«Հայ-ամերիկյան համայնքը մեծ ներդրում է ունեցել Սան Ֆերնանդոյի հովտի եւ Քալիֆորնիա նահանգի զարգացման մեջ: Ինձ համար մեծ պատիվ է Քալիֆորնիայի հայկական օրենսդրական խորհրդի անդամ լինելը, եւ ես անհամբերությամբ եմ սպասում իմ կոլեգաների հետ աշխատելուն, որպեսզի ամերիկահայերն իրենց տեղն ու ձայնի իրավունքն ունենան նահանգի քաղաքականության մշակման գործում», - ասել է խորհրդի անդամ Ջես Գաբրիելը:
Լուզ Ռիվասն իր հերթին ասել է, որ հպարտ է հայկական հանձնախմբին միանալու պատվին արժանանալու համար:
«Մեծ հաճույքով ավելին կսովորեմ հայկական մշակույթի մասին, ինչպես նաեւ կնպաստեմ Կապիտոլի եւ տեղի շրջանի իշանությունների միջեւ լավ հարաբերությունների հաստատմանը: Հայ համայնքը չափազանց երկար է խտրականության ենթարկվել, եւ ես հույս ունեմ պաշտպանել ու խթանել նման երկարակյաց մշակույթի գաղափարներն ու նպատակները ողջ Կալիֆորնիայի տարածքում», - ասել է նա:
Քալիֆորնիայի հայկական օրենսդրական հանձնախմբը ծառայում է որպես հարթակ Քալիֆորնիայի Սենատի եւ Խորհրդի անդամների համար, որտեղ կհայտնաբերվեն են ամերիկահայերի հիմնական խնդիրները, եւ կնպաստեն Քալիֆորնիայում հայկական համայնքի զարգացմանը:

The California Armenian Legislative Caucus added two new members to its ranks: Assemblymembers Jesse Gabriel and Luz Rivas.
Gabriel and Rivas join fellow members: Senate President pro Tempore Emeritus Kevin de León, Senator Anthony Portantino, Senator Scott Wilk, Assembly Majority Leader Ian Calderon, Assemblymember Kansen Chu, Assembly Republican Leader Brian Dahle, Assemblymember Heath Flora, Assemblymember Laura Friedman, and Assemblymember Adrin Nazarian, Asbarez reported.
“The Armenian-American community has contributed so much to the San Fernando Valley and the State of California. I am proud to be an honorary member of the California Armenian Legislative Caucus, and look forward to working with my colleagues to ensure that Armenian-Americans have a seat at the table and a voice in the policymaking process,” Assemblymember Jesse Gabriel said.
“I am honored to have been awarded the privilege of joining the Armenian Caucus. I look forward to learning more about the culture, and to cultivating relationships with leadership both in the Capitol and at home in the district. The Armenian community has faced persecution for far too long, and I hope to protect and promote the goals and ideals of such a resilient culture throughout California.” Assemblymember Luz Rivas
The California Armenian Legislative Caucus serves as a forum for members from the California Senate and Assembly to identify key issues affecting Armenian Americans and develop and empower the Armenian American community throughout California. The Caucus encourages advocacy and participation in cultural, educational, governmental, and community efforts in California. Through advocacy, the Caucus strives to ensure that California Armenian American’s voices are heard and given a platform.