Չորեքշաբթի երեկոյան Հոկայդո ճապոնական հյուսիսային կղզում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետեւանքով զոհերի թիվը հասել է 9-ի, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը՝ վկայակոչելով Kyodo-ն:
Նշվում է, որ աղետի հետեւանքով ավելի քան 300 մարդ է տուժել, ավելի քան 30-ն անհայտ կորած են համարվում:  6.7 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժը տեղի էր ունեցել տեղական ժամանակով 03:12-ին, ստորգետնյա ցնցումների էպիկենտրոնը գտնվում էր Հոկայդո կղզու հարավ-արեւմուտք՝ Իբուրի շրջանում,  օջախը գտնվում էր 37 կմ խորության վրա: Տարերգի հարվածը էլեկտրամատակարարման եւ տրանսպորտի աշխատանքի խափանումների էր հանգեցրել: Ըստ տեղական իշխանությունների տվյալների՝ էլեկտրամատակարարման վերականգնման համար կարող է մեկ շաբաթ պահանջվել:

Число погибших в результате землетрясения на северном японском острове Хоккайдо, которое произошло в ночь со среды на четверг, возросло до 9 человек, сообщает ТАСС  со ссылкой на агентство Kyodo.
Отмечается, что более 300 человек пострадали в результате удара стихии, а более 30 числятся пропавшими без вести.
Землетрясение магнитудой 6,7 произошло в 03:12 по местному времени (Эпицентр подземных толчков находился в округе Ибури на юго-западе острова Хоккайдо), а очаг залегал на глубине около 37 км. Удар стихии привел к масштабным перебоям в электроснабжении и транспортном сообщении в префектуре. По данным местных властей, на полное восстановление энергоснабжения префектуры может уйти около недели.