ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը շնորհակալություն է հայտնել Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կեմ Չեն Ընին իրեն «անվարան հավատալու» համար: Սպիտակ տան ղեկավարն այս մասին նշել է հինգշաբթի Twitter-ի իր էջում:
«Կիմ Չեն Ընը հայտարարել է «նախագահ Թրամփին անվարան հավատալու» մասին: Շնորհակալություն, նախագահ Կիմ: Մենք դա միասին կանենք»,- նշել է Թրամփը
Չորեքշաբթի Փհենյան այցելած Հարավային Կորեայի նախագահի հատուկ դեսպանորդ Չոն Ըյ Յոնը, որը հանդիպել էր Կիմ Չեն Ընին, այսօր Սեուլում կայացած ճեպազրույցում հայտնել էր, որ Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդն առաջիկա մի քանի տարիներին ԱՄՆ-ի հետ հարաբերությունների զգալի բարելավման հույս ունի: Հատուկ դեսպանորդի խոսքով՝ Կիմ Չեն Ընն ասել էր, որ «վստահում է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին եւ հույս ունի, որ նրա նախագահության առաջին ժամկետում Փհենյանը եւ Վաշինգթոնը կկարողանան հաղթահարել 70-ամյա թշնամությունը եւ իրականացնել Կորեական թերակղզու ապամիջուկայնացումը»:

The US President Donald Trump thanked the North Korean leader Kim Jong Un for his "unwavering faith” in him.
Kim Jong Un of North Korea proclaims “unwavering faith in President Trump.” Thank you to Chairman Kim. We will get it done together!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) September 6, 2018
On Wednesday, special Envoy of the South Korean President, Chung Eui-yong, met with the North Korean leader in Pyongyang and handed him a letter from Moon Jae-in. According to the envoy, Kim said that he wishes for North Korea and the United States to put an end to their seven decades of hostile relations before the end of Trump's first term.