Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սեպտեմբերի 14-ին կայցելի Ֆրանսիա: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների համակարգող խորհրդի համանախագահ Մուրադ Փափազյանը:
«Առաջիկա ուրբաթ օրը Փաշինյանը կլինի Փարիզում: Կեսօրին նա կհանդիպի Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ»,- ասել է նա:
Սեպտեմբերի 14-ին Փաշինյանը հանդիպում կունենա հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, կքննարկվեն Հայաստանի ներքաղաքական իրադրությունը, ինչպես նաև ֆրանսահայ համայնքին առնչվող հարցեր:
Այս առնչությամբ, Փաշինյանի մամուլի խոսնակ Արման Եղոյանը հայտնել է, որ վարչապետի աշխատակազմը այցերի մասին տեղեկատվություն տրամադրում է այցերից միայն մեկ-երկու օր առաջ:

Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan will visit France on September 14, Co-chairman of the Coordination Council of Armenian Organizations in France (CCAF), Mourad Papazian, told Armenpress.
“Pashinyan will be in Paris next Friday,” Papazian said. “In the afternoon, he will meet with French President Emmanuel Macron.”
On September 14, the Armenian PM will meet with representatives of the local Armenian community, the CCAF director added. They will discuss the political situation in Armenia, and the French-Armenian community.
In this connection, however, Pashinyan’s spokesperson Arman Yeghoyan said the PM’s office provides information on his visits solely a few days ahead of them.