Ազգային ժողովն այսօր՝ սեպտեմբերի 13-ին, տեղի ունեցած քվեարկության արդյունքներով ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրել է «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը։
ԱԺ հաշվիչ հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մելիքյանի խոսքով, նրա օգտին քվեարկել է 74 պատգամավոր, դեմ է եղել 10-ը։
Նշենք, որ Ուրիխանյանին այդ պաշտոնում առաջադրել է «Ծառուկյան» խմբակցությունը։ Տիգրան Ուրիխանյանն այդ պաշտոնում կփոխարինի Վարդան Բոստանջյանին, ով եւս «Ծառուկյան» խմբակցությունից էր, սակայն վայր է դրել մանդատը։

На должность председателя постоянной Комиссии Национального Собрания Армении по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта по результатам тайного голосования избран депутат от блока «Царукян» Тигран Уриханян. Об этом сообщил на заседании Национального Собрания 13 сентября председатель временной счетной комиссии, депутат фракции Республиканской партии Армении Гагик Меликян.
Он отметил, что в голосовании приняли участие 85 депутатов, 74 из которых проголосовали «за» кандидатуру Уриханяна. При этом «против» проголосовали 10 парламентариев.