ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւին՝ ծննդյան օրվա առթիվ: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են ՀՀ վարչապետի լրատվական ծառայությունից։
«Հարգելի՛ Դմիտրի Անատոլիի,
Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ։ Անկեղծորեն մաղթում եմ հաջողություններ Ձեր գործունեության մեջ՝ ի բարօրություն եղբայրական Ռուսաստանի: Պետական և քաղաքական գործունեության Ձեր հարուստ փորձը, Ձեր անգնահատելի ներդրումը հայ-ռուսական դաշնակցային փոխգործակցության զարգացման գործում Հայաստանում խորը հարգանք են վայելում։ Դարեր շարունակ մեր ժողովուրդները կապված են ամուր բարեկամական հարաբերություններով և փոխադարձ օգնության ավանդույթներով, որոնք տարեցտարի ամրապնդվում են և բազմապատկվում:
Բարձր եմ գնահատում մեր միջև ձևավորված անձնական հարաբերությունները և փոխըմբռնումը, որոնք թույլ են տալիս  կառուցողական մթնոլորտում քննարկել մեր պետությունների բազմակողմ համագործակցության հարցերը։  Հուսով եմ՝ կշարունակենք համատեղ կառուցողական աշխատանքը հայ-ռուսական փոխշահավետ կապերի ողջ համալիրի ամրապնդման ուղղությամբ։
Հարգելի՛ Դմիտրի Անատոլիի, մաղթում եմ Ձեզ և Ձեր հարազատներին քաջառողջություն, բարեկեցություն և նոր հաջողություններ բոլոր նախաձեռնություններում»,- ասված է Հայաստանի վարչապետի ուղերձում»,–ասվում է շնորհավորանքում:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание председателю правительства Российской Федерации Дмитрию Медведева по случаю дня рождения. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Правительства Армении.
В поздравительном послании, в частности говорится:
«Уважаемый Дмитрий Анатольевич,
Примите мои сердечные поздравления по случаю Вашего дня рождения и самые искренние пожелания. Успехов в Вашей деятельности на благо братской России.
Ваш богатый государственный и политический опыт, Ваш неоценимый вклад в развитие армяно-российского союзнического взаимодействия снискали глубокое уважение в Армении. На протяжении многих веков наши народы связаны прочными отношениями дружбы и традициями взаимной поддержки, которые с каждым годом крепнут и приумножаются.
Высоко ценю сложившиеся между нами личные отношения и взаимопонимание, позволяющие в конструктивном ключе рассматривать вопросы многопланового сотрудничества наших государств. Рассчитываю на продолжение конструктивной совместной работы по дальнейшему укреплению всего комплекса взаимовыгодных российско-армянских связей.
Желаю Вам, уважаемый Дмитрий Анатольевич, и Вашим близким доброго здоровья, благополучия и новых успехов во всех начинаниях».