ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւին՝ ծննդյան օրվա առթիվ: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են ՀՀ վարչապետի լրատվական ծառայությունից։
«Հարգելի՛ Դմիտրի Անատոլիի,
Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ։ Անկեղծորեն մաղթում եմ հաջողություններ Ձեր գործունեության մեջ՝ ի բարօրություն եղբայրական Ռուսաստանի: Պետական և քաղաքական գործունեության Ձեր հարուստ փորձը, Ձեր անգնահատելի ներդրումը հայ-ռուսական դաշնակցային փոխգործակցության զարգացման գործում Հայաստանում խորը հարգանք են վայելում։ Դարեր շարունակ մեր ժողովուրդները կապված են ամուր բարեկամական հարաբերություններով և փոխադարձ օգնության ավանդույթներով, որոնք տարեցտարի ամրապնդվում են և բազմապատկվում:
Բարձր եմ գնահատում մեր միջև ձևավորված անձնական հարաբերությունները և փոխըմբռնումը, որոնք թույլ են տալիս  կառուցողական մթնոլորտում քննարկել մեր պետությունների բազմակողմ համագործակցության հարցերը։  Հուսով եմ՝ կշարունակենք համատեղ կառուցողական աշխատանքը հայ-ռուսական փոխշահավետ կապերի ողջ համալիրի ամրապնդման ուղղությամբ։
Հարգելի՛ Դմիտրի Անատոլիի, մաղթում եմ Ձեզ և Ձեր հարազատներին քաջառողջություն, բարեկեցություն և նոր հաջողություններ բոլոր նախաձեռնություններում»,- ասված է Հայաստանի վարչապետի ուղերձում»,–ասվում է շնորհավորանքում:

YEREVAN.- Armenian PM Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Prime Minister of Russia Dmitry Medvedev on the occasion of birthday, the official website of the Prime Minister of Armenia reported.
“Honorable Dmitry Anatolyevich,
Please accept my hearty congratulations on the occasion of Your birthday. I sincerely wish you success in your activities for the benefit of fraternal Russia. Your rich experience in state and public activities, Your immeasurable contribution to the development of Armenian-Russian allied partnership enjoy deep respect in Armenia. For centuries our peoples have been linked with firm friendly relations and have the tradition of mutual assistance that year by year become firmer and multiply.
I highly value the personal relations and mutual understanding between us that give an opportunity to discuss the issues of multidimensional cooperation between our countries in a constructive cooperation. I hope we will continue the joint constructive work aimed at the strengthening of the entire complex of Armenian-Russian mutually beneficial relations.
Honorable Dmitry Anatolyevich, I wish You and your relatives good health, welfare and new successes in all your initiatives”, reads the congratulatory message.