Փհենյանում Հյուսիսային եւ Հարավային Կորեաների առաջնորդներ Կիմ Չեն Ընը եւ Մուն Չժե Ինը ավարտել են պաշտոնական բանակցությունների առաջին օրը, լրագրողներին հայտնել են Սեուլում գագաթնաժողովի մամուլի կենտրոնում: Առաջնորդները նախատեսել են բանակցությունները շարունակել չորեքշաբթի, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Բանակցություններն անցկացվել են Կորեայի Աշխատանքային կուսակցության ԿԿ շենքում, որը տեւել է 2 ժամ: Շենքի վրա փողփողում էր կուսակցական կարմիր դրոշը՝ մանգաղի, մուրճի եւ վրձնի ոսկե պատկերով, որը Հյուսիսային կորեայի գյուղացիների, բանվորների եւ մտավորականության միասնության խորհրդանիշն է:
Մուն Չժե Ինը գրառում է կատարել պատվավոր հյուրերի գրքում: «Խաղաղություն եւ բարգավաճում՝ հայրենակիցների միասնական սպասումներ»,- գրել է նա մինչեւ Կիմ Չեն Ընի հետ բանակցությունների դահլիճ տանող աստիճաններով բարձրանալը:

Лидеры КНДР и Южной Кореи Ким Чен Ын и Мун Чжэ Ин завершили первый день официальных переговоров в Пхеньяне, сообщили журналистам в пресс-центре саммита в Сеуле.Лидеры планируют продолжить переговоры в среду, передает РИА Новости.
Переговоры проходили в здании ЦК Трудовой партии Кореи с 15.45 до 17.45. Над зданием развевался красный партийный флаг с золотым изображением серпа, молота и кисти — символа единства крестьян, рабочих и интеллигенции в КНДР.
Мун Чжэ Ин оставил запись в книге почетных гостей. «Мир и процветание — единые чаяния соотечественников», — написал президент Республики Корея перед тем, как вместе с Ким Чен Ыном поднялся по лестнице в зал переговоров.