Երեւանի ավագանու արտահերթ ընտրությունները ցույց տվեցին, որ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը եւ «Լույս» դաշինքը արմատական բարեփոխումների կարիք ունեն, քանի որ հակառակ դեպքում նրանք ուղղակի ապագա չեն ունենա։ Սեպտեմբերի 25-ին լրագրողների հետ հանդիպմանն այսպիսի կարծիք հայտնեց քաղտեխնոլոգ Արմեն Բադալյանը։
Նրա խոսքերով՝ կանգնած է գաղափարական կուսակցություն դառնալու խնդիրը, ինչպիսին նրանք այսօր չեն հանդիսանում։ Բացի այդ, ըստ փորձագետի, արմատական բարեփոխումների կարիք ունի նաեւ Դաշնակցությունը։ «Ընդ որում՝ ղեկավարության հարցում։ Իմիջիայլոց, ասում են, որ «Բարգավաճ Հայաստանը» պարտվել է՝ հավաքելով ընդամենը 25 հազար ձայն։ Բայց դա միայն ԲՀԿ-ի պարտությունը չէ, այլեւ նրա կողմից առաջադրված թեկնածուինը։ Պետք չէ շփոթել»,- պարզաբանեց Բադալյանը։
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 23-ին Երեւանի ավագանու ընտրությունների արդյունքներով՝ «Իմ քայլը» հավաքել է 294 109 ձայն կամ 81.05%՝ դրանով իսկ հաղթելով ընտրություններում։ Երկրորդ տեղում է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը՝ 6,95% (25219)-ով, երրորդ տեղում՝ «Լույս»  դաշինքը՝ 4,99% (18112)-ով։ Ընտրություններին մասնակցել է 12 կուսակցություն եւ դաշինք։

Досрочные выборы в Совет старейшин Еревана показали, что партия «Процветающая Армения» и блок «Свет» нуждаются в радикальных реформах, поскольку в ином случае у них просто нет будущего. Такое мнение на встрече с журналистами высказал 25 сентября политтехнолог Армен Бадалян.
По словам политтехнолога, перед ними стоит проблема становления в качестве идеологических партий, каковыми они на сегодняшний день не являются. Кроме того, в радикальных реформах, по мнению эксперта, нуждается и АРФ Дашнакцутюн. «Причем и в руководстве. Кстати, говорят, что «Процветающая Армения» проиграла, набрав всего лишь 25 тысяч голосов. Но это не только поражение «Процветающей Армении», но и неудача выдвинутого ими кандидата. Не стоит путать», - пояснил Бадалян.
Напомним, что в ходе выборов в Совет старейшин Еревана23 сентября, блок «Мой шаг» набрал 294 109 голосов, или 81.05%, тем самым одержав победу на выборах. На втором месте оказалась партия «Процветающая Армения» - 6,95% (25219). На третьем месте блок «Свет» - 4,99% (18112). Всего же в выборах приняли участие 12 партий и блоков.