ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ ստեղծվում է տվյալ ոլորտների օրենսդրական կարգավորման եւ կատարելագործման առավելագույն արդյունավետությունն ապահովելու նպատակով հատուկ հասարակական խորհուրդ:
ԱԺ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Խորհուրդը գործելու է հանձնաժողովին կից 6-րդ գումարման ԱԺ գործունեության ընթացքում:
«Խորհրդի կազմում ընդգրկվելու ցանկություն ունեցող անձինք կամ նշված ոլորտներից որեւէ անհատի առաջադրելու ցանկություն ունեցող աշխատանքային կոլեկտիվները, ստեղծագործական միությունները, հասարակական կազմակերպությունները կամ այլ կառույցները կարող են թեկնածություն ներկայացնել մինչեւ ս.թ. հոկտեմբերի 15-ը:
Խնդրվում է Գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի ոլորտներին առնչվող գործիչներին կենսագրականները եւ կոնտակտային տվյալները ներկայացնել [email protected]  էլեկտրոնային փոստով կամ զանգահարել (010) 52-47-22, (011) 513-331 հեռախոսահամարներով»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

По инициативе Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта создается специальный общественный совет для обеспечения максимальной эффективности законодательного регулирования и совершенствования сфер деятельности комиссии.
Как сообщили Новости Армении –NEWS.am в пресс-службе парламента, Совет будет действовать при комиссии в течение 6-го созыва Национального Собрания.
Лица, работающие в сфере науки, образования, культуры, молодежи, спорта и желающие быть включенными в состав комиссии, а также трудовые коллективы, творческие союзы, общественные организации, осуществляющие деятельность в вышеуказанных сферах и желающие предложить кандидатов для включения в состав совета, могут представить краткую биографию и контактные данные до 15 октября по электронной почте: gkm@ parliament.am или позвонить по телефону (010) 52-47-22, (011) 51-33-31.