Հայաստանում չկա քաղաքական ճգնաժամ, քանի որ այդպես է ասում միայն վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Այս մասին հոկտեմբերի 4-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց «Ազգային համաձայնություն» կուսակցության ղեկավար Արամ Հարությունյանը:
Անդրադառնալով խորհրդարանի կողմից օրենքի ընդունմանը, որը բարդացնում է դրա լուծարումը, Հարությունյանը կարծիք հայտնեց, որ նախաձեռնությունը ողջամիտ եւ ժամանակին էր: «Սա բնական գործընթաց է, քանի որ այս օրենքը վաղուց պետք է ընդունվեր: Այն տրամաբանական է», - ասաց քաղաքական գործիչը:
Փաշինյանը, «Ազգային համաձայնություն» կուսակցության ղեկավարի կարծիքով, հիանալի հասկանում է, որ իր վարկանիշը ընկնում է, երկում վիճակը բարդանում է, քանի որ նախկինում իր տված խոստումներից ոչ մեկը չի կատարվել, սննդամթերքի գները շարունակում են աճել, Ռուսաստանի եւ եւ անգամ ԱՄՆ-ի հետ հարաբերությունները վատթարացել են:
Հետեւաբար նա ձգտում է հնարավորինս արագ անցկացնել խորհրդարանական ընտրությունները:
Արամ Հարությունյանը Փաշինյանին ոչ ադեկվատ է համարում:
«Փաշինյանը լուրջ սպառնալիք է ներկայացնում Հայաստանի ազգային անվտանգությանը, նրա շարժման ակտիվիստների շրջանում շատ են ԼԳԲՏ համայնքի  եւ տարբեր աղանդների ներկայացուցիչները»,- ասաց կուսակցության ղեկավարը:

В Армении нет политического кризиса, поскольку так это называет лишь сам глава Правительства Никол Пашинян. Об этом заявил на встрече с журналистами 4 октября глава партии «Национальное согласие» Арам Арутюнян.
Касаясь принятия парламентом закона, усложняющего его   роспуск, Арутюнян выразил мнение, что данная инициатива  была разумной и весьма своевременной. «Это естественный процесс, поскольку данный закон давно должен был быть принят. Он логичен», - подчеркнул политик.
Пашинян, по мнению главы партии «Национальное согласие», прекрасно понимает, что его рейтинг падает, положение дел в стране ухудшается, поскольку ни одно из данных ранее им обещаний не выполнено, цены на продукты питания продолжают расти, ухудшились отношения с ближайшим союзником Россией и даже с США. Поэтому и жаждет скорейшего проведения парламентских выборов.
Арам Арутюнян считает Пашиняна неадекватным. «Пашинян представляет серьезную угрозу национальной безопасности Армении, среди активистов его движения много представителей ЛГБТ сообщества и членов различных сект», - заключил глава партии.