Ոստիկանները բացահայտել են Ավանում կատարված ավազակային հարձակման դեպքը։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ Ոստիկանությունից։
Հոկտեմբերի 13-ին, ժամը 16.44-ին, ոստիկանություն զանգահարած Ավանի Աճառյան փողոցի դեղատներից մեկի դեղագործը հայտնեց, որ նույն օրը, ժամը 16.20-ին, անհայտ անձը ատրճանակի սպառնալիքով, դեղատնից հափշտակել է գումար:
Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության և Նոր Նորքի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ հաշված ժամերի ընթացքում ճշտվել է հանցագործությունը կատարած անձի ինքնությունը՝ 1997 թվականին ծնված Գարիկ Մարտիրոսյան, որն էլ կասկածանքով բերման է ենթարկվել ոստիկանություն։

В Ереване полицейские раскрыли разбойное нападение на аптеку, расположенную в столичном районе Аван. Об этом сообщают в Полиции Армении.
Накануне, 13 октября, в 16:44 аптекарь одной из аптек, расположенных на улице Ачаряна в ереванском районе Аван заявил, что в тот же день, в 16:20 неизвестный, угрожая пистолетом, забрал деньги, бывшие в наличии в аптеке.
Благодаря оперативным розыскным мероприятиям,предпринятым сотрудниками отдела Нор Норк, в считанные часы была установлена личность человека, совершившего данное преступление: им оказался Гарик Мартиросян 1997 года рождения.