Ամերիաբանկը Ամանորի տոներին նոր ակցիա է սկսում, որի շրջանակներում փոքր ու միջին բիզնեսի համար իր մոտ գործող տոկոսադրույքներից ավելի ցածր տոկոսադրույքներով կարճաժամկետ վարկեր է առաջարկում: Այս մասին, հոկտեմբերի 17-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ի տնօրինության անդամ, մանրածախ գործառնությունների գծով տնօրեն Արման Բարսեղյանը:
Նրա խոսքով, մինչեւ 2018 թվականի ավարտը կարճաժամկետ վարկեր վերցնելու դեպքում ցածր տոկոսադրույքները կգործեն մինչեւ 2019 թվականի մարտի 1-ը: Մասնավորապես, դրամով վարկերի դեպքում տոկոսադրույքը կկազմի 9,44 տոկոս, դոլարի դեպքում՝ 6,94 տոկոս, իսկ եվրոյի դեպքում՝ 5,3 տոկոս:
«Այդ տոկոսադրույքները կգործեն այն դեպքում, եթե վարկը մինչեւ 2019 թվականի մարտի 1-ը ամբողջությամբ մարվի: Եթե վարկառուն երկարաձգի վարկի սպասարկումը, կգործեն բանկի համար ստանդարտ տոկոսադրույքները»,-ասաց Բարսեղյանը:
Բանկի կողմից առաջարկվող մեկ այլ նորություն է բժշկական, ավտոտեխսպասարկման եւ այլ ծառայությունների ֆինանսավորումը:

Америабанк к новогодним праздникам запустил акцию, в рамках которой предлагает  малому и среднему бизнесу краткосрочные кредиты по более низким, чем действуют в банке ставкам. Об этом на встрече с журналистами 17 сообщил член Директората, директор розничного банкинга ЗАО «Америабанк» Арман Барсегян.
По его словам, для краткосрочных кредитов, заимствованных до конца 2018 года, низкие процентные ставки будут действовать до 1 марта 2019 года, в частности, ставка по кредитам в драмах составит 9,44%, в долларах – 6,94%, в евро- 5,30%
«Эти ставки будут действовать в том случае, если кредит до 1 марта 2019 года будет полностью погашен. Если же заемщик продлит обслуживание кредита, будут действовать стандартные для банка процентные ставки»,- отметил Барсегян.
Другим нововведением, который предлагает банк, стало услуга финансирования услуг- медицинских, автотехобслуживания и т.д.