ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հերքել է ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանն ուղղված Մադրիդյան սկզբունքներում փոփոխություններ կատարելու հնարավորության մասին տեղեկատվությունը
Նա նշել է, որ նման փոփոխությունների մասին ինքը ոչինչ չի լսել։
«Եթե խոսքը փորձագետների կանխատեսումների մասին է, ապա դա այլ հարց է։ Մենք, այնուամենայնիվ, պաշտոնական տեղեկատվությունն ենք մեկնաբանում։ Իսկ նման տվյալներ ես չունեմ»,- հայտարարել է Զախարովան։
Մեկնաբանելով Ղարաբաղի մասին ԱՄՆ նախագահի խորհրդական Ջոն Բոլթոնի հայտարարությունը՝ Զախարովան նշել է, որ հակամարտության խաղաղ կարգավորումը համապատասխանում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի եւ կողմերի հետաքրքրություններին։

Официальный представитель МИД РФ Мария Захарова опровергла информацию о возможности внесения изменений в Мадридские принципы по карабахскому урегулированию.
Она отметила, что ничего не слышала по поводу внесения изменений в Мадридские  принципы.
«Если очень идет о прогнозах экспертов – это другой вопрос. Мы все-таки оперируем официальными данными. А таких данных у меня нет», - заявила Захарова.
Комментируя заявление советника президента США Джона Болтона по Карабаху, Захарова отметила, что мирное урегулирование карабахского конфликта отвечает интересам Минской группы ОБСЕ и самих сторон.  Отметив, что пока она детально ознакомилась с заявлениями Болтона, Захарова сказала, мирное урегулирование отвечает интересам Минской группы ОБСЕ и самих сторон, и Россия  этого всегда придерживались.