ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հերքել է ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանն ուղղված Մադրիդյան սկզբունքներում փոփոխություններ կատարելու հնարավորության մասին տեղեկատվությունը
Նա նշել է, որ նման փոփոխությունների մասին ինքը ոչինչ չի լսել։
«Եթե խոսքը փորձագետների կանխատեսումների մասին է, ապա դա այլ հարց է։ Մենք, այնուամենայնիվ, պաշտոնական տեղեկատվությունն ենք մեկնաբանում։ Իսկ նման տվյալներ ես չունեմ»,- հայտարարել է Զախարովան։
Մեկնաբանելով Ղարաբաղի մասին ԱՄՆ նախագահի խորհրդական Ջոն Բոլթոնի հայտարարությունը՝ Զախարովան նշել է, որ հակամարտության խաղաղ կարգավորումը համապատասխանում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի եւ կողմերի հետաքրքրություններին։

The official representative of the Russian Foreign Ministry, Maria Zakharova, refuted information about the possibility of amending the Madrid principles on the Karabakh conflict settlement.
According to Zakharova, she has not heard anything about amending the Madrid Principles.
Commenting on the US Security Advisor John Bolton’s statement on Karabakh, Zakharova noted that a peaceful settlement of the Karabakh conflict is both in the interests of the OSCE Minsk Group and the parties themselves.
Russian has always adhered to a peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh conflict, Russian Foreign Ministry spokeswoman added.