Արցախի Հանրապետության Նախագահը ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների հետ հանդիպմանը վերահաստատել է պաշտոնական Ստեփանակերտի հավատարմությունն ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում։ Այս մասին NEWS.am–ին հայտնում են Արցախի նախագահի լրատվական ծառայությունից։
Արցախում տեղի ունեցած հանդիպմանը նա վերստին կարեւորել է բանակցային լիարժեք ձեւաչափի վերականգնման անհրաժեշտությունը եւ Արցախի մասնակցությունը հակամարտության կարգավորման բոլոր փուլերին:
Ստեֆան Վիսկոնտիի (Ֆրանսիա), Էնդրյու Շոֆերի (ԱՄՆ), ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկի եւ նրանց ուղեկցող պաշտոնյաների հետ Բակո Սահակյանը խոսել էէ զինադադարի ռեժիմի պահպանմանն ուղղված մեխանիզմների կիրառման անհրաժեշտության մասին`դա համարելով տարածաշրջանում կայունության եւ խաղաղության պահպանման առանցքային բաղադրամասերից:

STEPANAKERT.- Karabakh President Bako Sahakyan received on Tuesday co-chairs of the OSCE Minsk Group Stéphane Visconti of France and Andrew Schofer of the United States of America, personal representative of the OSCE chairman-in-office Andrzej Kasprzyk and officials accompanying them.
Issues related to the Azerbaijani-Karabagh conflict settlement, situation along the border between Artsakh and Azerbaijan as well as recent developments were on the discussion agenda.
The Artsakh Republic President reaffirmed commitment of official Stepanakert to the peaceful settlement of the Azerbaijani-Karabagh conflict under the auspices of the OSCE Minsk Group, reiterating the necessity of restoring the full-fledged negotiations format with the participation of Artsakh in all the stages of the conflict settlement.
Bako Sahakyan stressed the imperative of applying ceasefire-maintenance mechanisms, considering it among the cornerstone components of maintaining stability and peace in the region.