ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին գլխավորելու է կուսակցության ցուցակը, սակայն ռեյթինգային ընտրակարգով չի առաջադրվելու։ Այս մասին նա հայտնեց այսօր՝ նոյեմբերի 6-ին, լրագրողների հետ զրույցում։
«Ովքեր այս տարածքում ռեյթինգայինով առաջադրվել են, ուզում են, որ ես չդնեմ, դրա համար ես իրենց հարգելով չեմ դնում»,–ասաց նա
Հարցին՝ արդյո՞ք  արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին Նաիրա Զոհրաբյանի չի լինելու կուսակցության ընտրացուցակում, որին Ծառուկյանը բացասական պատասխան է տվել. «Առանց Նաիրա Զոհրաբյանի «Բարգավաճը» ո՞նց կարող ա լինել, ո՞վ ա ասել, որ Նաիրա Զոհրաբյանը ցուցակում չի լինելու, նա լինելու ա իրա տեղում, նա կուսակցության հիմնադիրներից ա, նա, որտեղ որ պետք ա, պատրաստ ա իր ծառայությունը կատարի»:

Prosperous Armenia party head Gagik Tsarukyan will lead its list during the snap parliamentary elections, however his candidacy will not be nominated by rating system, Gagik Tsarukyan told Armenia News- NEWS.am on Tuesday.
“Those who have been nominated in this territory by rating system want me not to be nominated. With a sense of respect for them, I will not do that,” he said.
Asked whether Naira Zohrabyan will be included in the party’s electoral list, Tsarukyan noted: “Naira Zohrabyan is one of the founders of the party, and she is ready to work where it is necessary.”