Երեւանում նոյեմբերի 8-ին ընթանում է գազի ու էլեկտրաէներգիայի մատակարարման եւ բաշխման համակարգի գործունեության, գազի եւ էլեկտրաէներգիայի գործող սակագների հիմնավորվածության ուսումնասիրության նպատակով ստեղծված քննիչ հանձնաժողովի նիստը։
Նիստին մասնակցում են հանձնաժողովի անդամները, ինչպես նաեւ «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ Վարչության նախագահ-Գլխավոր տնօրեն Հրանտ Թադեւոսյանը, Ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի գծով գլխավոր տնօրենի  տեղակալ Կարեն Մովսեսյանը, ինչպես նաեւ ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների եւ բնական պաշարների նախարարի տեղակալ Հակոբ Վարդանյանը։
Հանձնաժողովում քննարկվում է ՀՀ տարածքում գազի բաշխման համակարգի գործունեության հարցը, ինչպես նաեւ գազի գործող սակագների հիմնավորվածությունը։

YEREVAN. – A commission set up to study the functioning of gas supplies and distribution as well as validity of the current gas and electricity tariffs is holding a meeting on Thursday.
The meeting was attended by members of the commission, as well as Grant Tadevosyan, Gazprom-Armenia CJSC Director General, Deputy General Director for Economy and Finance issues Karen Movsisyan, and Deputy Minister for Energy Infrastructures and Natural Resources of Armenia Hakob Vardanyan.
The commission discusses gas distribution in Armenia, as well as the validity of the existing gas tariffs.