Սայլակը, որը օգտագործել է Սթիվեն Հոքինգը Christie's-ի աճուրդում վաճառվել է 393 հազար դոլարով, իսկ նրա թեզի պատճենը՝ 767 հազար դոլարով՝ տեղեկացնում է AP-ն։
Գիտնականի շարժիչով բազկաթոռը հաջողվել է վաճառել 393 հազար դոլարով, ինչը սպասվածից մի քանի անգամ շատ է։
Հոքինգի «Ընդլայնվող տիեզերքների հատկությունները» աշխատությունը վաճառվել է 767 հազար դոլարով, ինչը մեկնարկային գնից երեք անգամ ավել է։
Վաճառքից ստացված եկամուտը կտրամադրվի բարեգործական կազմակերպություններին՝ Սթիվեն Հոքինգի հիմնադրամին եւ Շարժական նեյրոնների հիվանդությունների ասոցիացիային։

Коляска, которую использовал физик Стивен Хокинг, продана на аукционе Christie's за $393 тысячи,  а копия его докторской диссертации  ушла с молотка на $767 тысяч, передает AP.
Моторизованное кресло,  которое использовал ученый, удалось продать за $393 тысячи на онлайн-аукцион Christie's, в несколько раз больше, чем ожидалось.
Копия тезиса Хокинга «Свойства расширяющихся вселенных» была продана за $767 тысяч, в три раза больше его предварительной оценки.
Выручка от продажи кресла будет направлена в  благотворительные организации: Фонд Стивена Хокинга и Ассоциацию болезней моторных нейронов.