Դեմոկրատական կուսակցության թեկնածու Լորիգ Չարքուդյանը ԱՄՆ-ում միջանկյալ ընտրությունների արդյունքում ընտրվել է Մերիլենդ նահանգի Պատվիրակների պալատի անդամ։
Ամերիկայի Հայ ազգային կոմիտեի արեւելյան մասնաճյուղի ղեկավար Սթիվ Մեսրոբյանը հաղթանակի կապակցությամբ շնորհավորել է Չարքուդյանին։
Չարքուդյանը ծնվել է Մասաչուսեթս նահանգի Նյուտոն քաղաքում՝ քաղաքականապես ակտիվ ընտանիքում։ Նա ավելի քան 20 տարի պետական ծառայող է։
Նրա տատն ու պապը, փախչելով Հայոց ցեղասպանությունից, եկել են ԱՄՆ։ Չարքուդյանի ընտանիքը տասնամյակներ շարունակ կապված է եղել Մերիլենդի եւ Մասաչուսեթսի հայ համայնքների հետ։ Նրա հայրը՝ Լեւոն Չարքուդյանը, Մասաչուսեթսի համայնքների գործերով դեպարտամենտի կոմիսար է եղել եւ աշխատել է նահանգապետ Ֆրենսիս Սարջենթայի ղեկավարությամբ, իսկ մայրը՝ Բեթել Բիլեզիկյանը, 1960-ականներին եղել է Քաղաքացիական իրավունքների համար շարժման ակտիվ անդամ, իսկ հիմա աշխատում է Նյուտոնի այգիների եւ հանգստի գոտիների հանձնաժողովում։

Кандидат от Демократической партии  Лориг Чаркудян (Lorig Charkoudian) избрана в Палату делегатов штата Мэриленд от 20 округа в ходе промежуточных выборов в США 6 ноября. Она стала первой американской армянкой, которая прошла в законодательный орган Мэриленда.
Глава правления восточного подразделение Армянского  Национального комитета Америки Стив Месробян поздравил Чаркудян с победой. «Мы  рады, что Лориг занимает лидирующую позицию в Палате делегатов Мэриленда и празднуем ее победу, поскольку она работает над тем, чтобы продвигать  озвучивать проблемы, которые имеют значение для жителей ее района, включая американских армян», - отметил он.
Чаркудян,  родилась в  Ньютоне, штат Массачусетс и выросла в политически активной семьи. Она  на государственной службе уже более 20 лет
Ее бабушка и дедушка приехали в США, спасаясь от Геноцида армян. Ее семья на протяжении десятилетий крепко связана с армянскими общинами в Мэриленде и Массачусетсе.  Ее отец Левон Чаркудян был комиссаром Массачусетского департамента по делам общин и служил под руководством губернатора Фрэнсиса Сарджента, а мать Бетель Билезикян Чаркудян была активным членом Движения за гражданские права 1960-х годов, и сейчас работает в Комиссии по паркам и рекреации Ньютона.