38-ամյա հայուհի Քիմ Քարդաշյանն ու նրա ամուսինը՝ ռեփեր Քանյե Ուեսթը, երեխա որդեգրելու համար Հայաստանի համապատասխան ատյաններին չեն դիմել։ Այս մասին NEWS.am–ին հայտնեցին Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարության ընտանիքի, կանանց եւ երեխաների հիմնահարցերի վարչությունից։
Նախարարության փոխանցմամբ, հայտնի հայուհին նման առաջարկ չի ներկայացրել, ոչ մի մանկատան հետ չի պայմանավորվել։
«Եթե նման բան լիներ, ապա Քիմ Քարդաշյանն ամուսնու հետ նախ պետք է ԱՄՆ–ի իրավասու մարմիններից թույլտվություն ստանային, ապա Հայաստանի արդարադատության նախարարություն ներկայացնեին համապատասխան փաստաթղթերը, որից հետո որդեգրման թույլտվություն ստանալուց հետո միայն կարողանային տեսնել երեխային։ Պաշտոնական որեւէ առաջարկ Քարդաշյանի կողմից Հայաստանը չի ստացել։ Ինչ վերաբերում է լուրերին, թե երեք տարի առաջ Հայաստանում Քիմն այցելել է մանկատուն, իրականությանը չեն համապատասխանում։ Այն ժամանակ բոլորիս աչքի առաջ է եղել, թե ուր է այցելել Քիմը»,– հայտնեցին նախարարությունից։
Նշենք, որ բրիտանական Mirror պարբերականը գրել էր, որ 38-ամյա հայուհի Քիմ Քարդաշյանն ու նրա ամուսինը՝ ռեփեր Քանյե Ուեսթը որոշել են երեխա որդեգրել Հայաստանից։ Լրատվամիջոցի աղբյուրը հայտնել է, որ զույգը կապվել է Հայաստանում գործող մի մանկատան հետ, որն այցելել էին երեք տարի առաջ: Նրանք նախատեսում են մոտակա ժամանակներս այցելել Հայաստան եւ որդեգրել տղա երեխայի։

Ким Кардашян и ее супруг Канье Уэст не обращались в соответствующие органы Армении с просьбой об усыновлении ребенка. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в управлении по вопросам семьи, женщин и детей Министерства труда и по социальным вопросам.
По словам представителей управления, известная на весь мир армянка ничего подобного не предлагала, ни с каким детдомом ни о чем не договаривалась.
«В этом случае Ким Кардашян с супругом в первую очередь должны были получить разрешение из компетентных органов США, после чего им надо было представить соответствующие документы в Минюст Армении, и лишь после получения разрешения на усыновление была бы предоставлена возможность увидеть ребенка. Никакого официального предложения Армения от Кардашян не получала. Что касается слухов о том, что 3 года назад она посетила в Армении детдом, то все это не соответствует действительности», - заявили в министерстве.
Отметим, что британское издание Mirror написало о том, что Ким Кардашян и Канье Уэст планируют усыновить ребенка в Армении. Как сообщил источник издания, супруги уже связались в детский дом, который посетили в Армении три года назад, и планируют вновь посетить в ближайшие время страну, где собираются усыновить мальчика.