38-ամյա հայուհի Քիմ Քարդաշյանն ու նրա ամուսինը՝ ռեփեր Քանյե Ուեսթը, երեխա որդեգրելու համար Հայաստանի համապատասխան ատյաններին չեն դիմել։ Այս մասին NEWS.am–ին հայտնեցին Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարության ընտանիքի, կանանց եւ երեխաների հիմնահարցերի վարչությունից։
Նախարարության փոխանցմամբ, հայտնի հայուհին նման առաջարկ չի ներկայացրել, ոչ մի մանկատան հետ չի պայմանավորվել։
«Եթե նման բան լիներ, ապա Քիմ Քարդաշյանն ամուսնու հետ նախ պետք է ԱՄՆ–ի իրավասու մարմիններից թույլտվություն ստանային, ապա Հայաստանի արդարադատության նախարարություն ներկայացնեին համապատասխան փաստաթղթերը, որից հետո որդեգրման թույլտվություն ստանալուց հետո միայն կարողանային տեսնել երեխային։ Պաշտոնական որեւէ առաջարկ Քարդաշյանի կողմից Հայաստանը չի ստացել։ Ինչ վերաբերում է լուրերին, թե երեք տարի առաջ Հայաստանում Քիմն այցելել է մանկատուն, իրականությանը չեն համապատասխանում։ Այն ժամանակ բոլորիս աչքի առաջ է եղել, թե ուր է այցելել Քիմը»,– հայտնեցին նախարարությունից։
Նշենք, որ բրիտանական Mirror պարբերականը գրել էր, որ 38-ամյա հայուհի Քիմ Քարդաշյանն ու նրա ամուսինը՝ ռեփեր Քանյե Ուեսթը որոշել են երեխա որդեգրել Հայաստանից։ Լրատվամիջոցի աղբյուրը հայտնել է, որ զույգը կապվել է Հայաստանում գործող մի մանկատան հետ, որն այցելել էին երեք տարի առաջ: Նրանք նախատեսում են մոտակա ժամանակներս այցելել Հայաստան եւ որդեգրել տղա երեխայի։

YEREVAN. – Kim Kardashian and Kanye West have not addressed Armenian state agencies to adopt a child from Armenia, representatives of Labor and Social Affairs Ministry said.
The reality star has not applied any of Armenia’s orphanages, the ministry said in response to an inquiry by Armenian News-NEWS.am.
“First Kim and her husband had to address the U.S. state agencies to get a permission, and submit relevant papers to Armenia’s Justice Ministry. After getting a permission for adoption, they could see the child. As to the reports alleging they visited an orphanage during their visit to Armenia, they are false. She was in the spotlight, and everyone saw where Kim went when visiting in Armenia,” representative of the ministry said.
heat magazine reported about Kim’s intention to adopt an Armenian boy. A source told the magazine that the couple had applied to an Armenian orphanage that they visited three years ago.