Շուշիի առանձնակի գումարտակի հրամանատար, «Սասնա ծռեր» կուսակցության հիմնադիր Ժիրայր Սեֆիլյանին քաղաքացիություն տրամադրվելու է։ Այս  մասին այսօր՝ նոյեմբերի 10-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ արդարադատության  նախարարի պաշտոնակատար Արտակ Զեյնալյանը։
«Քաղաքացիությունը շնորհում է նախագահը, մենք դրական եզրակացությունը տվել ենք»,– ասաց նա։
Հարցին, թե խնդիրն արդյոք այժմ նախագահի տիրույթում է, Արտակ Զեյնալյանն ասաց, որ խնդիրը լուծված է, քաղաքացիություն տրամադրվելու է։
Ավելի վաղ «Սասնա ծռեր» կուսակցության մամուլի խոսնակ Հերմինե Մկրտչյանը NEWS.am–ին  ասել էր, որ Ժիրայր Սեֆիլյանի դիմումը հետին ամսաթվով քաղաքացիություն ստանալու համար մերժվել է։

Бывшему командиру Шушинского особого батальона, основателю партии «Сасна Црер» Жирайру Сефиляну, будет предоставлено гражданство. Об этом в беседе с журналистами 10 ноября заявил исполняющий обязанности министра юстиции Армении Артак Зейналян.
«Гражданство предоставляет президент, мы дали положительное заключение», - отметил исполняющий обязанности министра.
Отвечая на вопрос о том, находится ли сейчас вопрос в поле зрения президента, Артак Зейналян заявил, что проблема решена, и гражданство будет предоставлено.
Ранее пресс-секретарь партии «Сасна Црер» Эрмине Мкртчян сообщила Новости Армении -NEWS.am о том, что заявление Жирайра Сефиляна о предоставлении гражданства задним числом было отклонено.