Շուշիի առանձնակի գումարտակի հրամանատար, «Սասնա ծռեր» կուսակցության հիմնադիր Ժիրայր Սեֆիլյանին քաղաքացիություն տրամադրվելու է։ Այս  մասին այսօր՝ նոյեմբերի 10-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ արդարադատության  նախարարի պաշտոնակատար Արտակ Զեյնալյանը։
«Քաղաքացիությունը շնորհում է նախագահը, մենք դրական եզրակացությունը տվել ենք»,– ասաց նա։
Հարցին, թե խնդիրն արդյոք այժմ նախագահի տիրույթում է, Արտակ Զեյնալյանն ասաց, որ խնդիրը լուծված է, քաղաքացիություն տրամադրվելու է։
Ավելի վաղ «Սասնա ծռեր» կուսակցության մամուլի խոսնակ Հերմինե Մկրտչյանը NEWS.am–ին  ասել էր, որ Ժիրայր Սեֆիլյանի դիմումը հետին ամսաթվով քաղաքացիություն ստանալու համար մերժվել է։

YEREVAN. – The founder of Sasna Tsrer party and Karabakh war veteran Jirair Sefilian will be granted the citizenship of Armenia, acting Justice Minister Artak Zeynalyan said.
“The citizenship is granted by the president, we have made a positive conclusion,” he told reporters.
Asked whether the matter is president’s focus right now, Zeynalyan said the problem was solved, and the citizenship will be granted.
Spokesperson for the party Hermine Mkrtchyan told Armenian News-NEWS.am that Sefilian’s application on granting citizenship post factum was declined.