Սյունիքի մարզպետ, նախկին փոխոստիկանապետ Հունան Պողոսյանը հերքում է, որ բռնության է ենթարկել Նորք- Մարաշի զինված խմբի ղեկավար Արթուր Վարդանյանին: Նախկին փոխոստիկանապետը NEWS.am-ի հետ զրույցում պնդեց՝ դա սուտ է եւ հերյուրանք իր հասցեին:
«Դուք ինքներդ էլ գիտեք, որ նման բանը իրականությանը չի կարող համապատասխանել, դա սուտ է եւ հերյուրանք: Դրան մեկնաբանություն չկա: Իրենց ասելը շատ քիչ է: Քիչ թե շատ ինձ ճանաչողը գիտի, որ դա սուտ է եւ հերյուրանք, ստերի հերթական շարքից, որոնք չգիտես ինչու սկսեցին տարածվել իմ նշանակումից հետո»,- ասաց Հունան Պողոսյանը:
Նախկին փոխոստիկանապետը հերքեց նաեւ Շանթ Հարությունյանի եւ ընկերների գործով իր հասցեին հնչող մեղադրանքները:
«Քննությամբ այդ ամեն ինչը հիմնավորվում է, կարող եք դուք դա հարցնել պատկան մարմիններին: Իմ նշանակման պահից սկսեցին այդ լուրեր: Կան համապատասխան մարդիկ, որոնց դուր չի գալիս իմ նշանակումը, բայց բարեբախտաբար նման մարդիկ քիչ են»,- հավելեց  Հունան Պողոսյանը:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Նորք–Մարաշի զինված գործով ամբաստանյալ Արթուր Վարդանյանը Սյունիքի մարզպետ, նախկին փոխոստիկանապետ Հունան Պողոսյանի դեմ բողոք կներկայացնի գլխավոր դատախազին՝ իրեն խոշտանգելու եւ պաշտոնեական դիրքը չարաշահելու համար:

Губернатор Сюникской области Армении, экс-заместитель начальника полиции республики Унан Погосян отрицает обвинения в применении насилия в отношении к руководителю вооруженной группы Норк-Мараша Артура Варданяна. В беседе с Новости Армении-NEWS.am он утверждал, что это ложь и клевета в его адрес.
«Вы и сами знаете, что подобное не может соответствовать действительности. Это ложь и клевета. Это не подлежит комментированию. Их слова еще ничего не значат. Тот, кто более-менее знает меня, знает, что это ложь и клевета, из очередного ряда ложных обвинений, которые неизвестно, почему, стали распространять после моего назначения», - сказал Унан Погосян.
Эк-заместитель начальника полиции также отрицает обвинения по делу Шанта Арутюняна и его друзей, прозвучавшие в его адрес.
«Расследование все это обосновывает. Вы можете спросить об этом у уполномоченных органов. Эти слухи начались после моего назначения. Есть соответствующие люди, которым не нравится мое назначение, но, к счастью, подобных людей мало», - добавил он.
Ранее мы сообщали о том, что обвиняемый по делу вооруженного нападения в Норк-Мараше Артур Варданян представит иск в Генпрокуратуру против губернатора Сюникской области, экс-заместителя начальника полиции Унана Погосяна, обвиняя его в применении пыток и злоупотреблении служебным положением.