«Մենք հստակ հայտարարում ենք, որ «Բարգավաճ Հայաստանը» այս հեղափոխության մաս է, մենք այս հեղափոխության կրողն ենք եւ անելու ենք ամեն ինչ, որպեսզի այս հեղափոխությունը մեր երկրում դառնա անշրջելի: Այս մասին, այսօր՝ նոյեմբերի 21-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը:
«Մենք պետք է անցնենք արդեն տնտեսական հեղափոխության, որ մեր երկիր սկսեն գալ ներդրումներ, իսկ դրա համար երկրում պետք է քաղաքական կայունություն եւ վստահություն: Մնացածը լիրիկայի եւ ազգային ավանդական մեր քաղաքական անառողջ մշակույթի, ժողովրդագրության առասպելաբանության ժանրից է»,-ասաց նա:
Նա դժվարացավ կանխատեսել, թե ինչպիսին կլինի ընտրությունների արդյունքը, քանի որ առաջին անգամ է, որ երկրում տեղի են ունենում այնպիսի ընտրություններ, երբ միակ արժեքը ընտրողի քվեն է:
Հարցին, թե ՀՀԿ-ի մասնակցությունը ընտրություններին չի՞ բարդացրել իրենց գործը, Նաիրա Զոհրբյանը պատասխանեց. «Իմ կարծիքով՝ ոչ: Մեր կյանքը որեւէ մեկը չի կարող բարդացնել»:

YEREVAN. – Prosperous Armenia party is a part of this revolution, and we will do everything to make revolution irreversible, MP from Tsarukyan party Naira Zohrabyan told reporters in the parliament.
“We now have to pass to the economic revolution so that investments come to our country, and this requires political stability and confidence,” she said.
Zohrabyan said it is difficult to predict the results of the elections, as it is first time when the only “value during the elections is the voter’s ballot”.
Asked whether participation of the Republican Party of Armenia made things difficult for the Prosperous Armenia, the MP said: “I think, no. No one can make things difficult for us”.