Հայաստանի ներկայիս իշխանությունը Ղարաբաղի հարցով շարունակում է նախկին ղեկավարության քաղաքականությունը: Այս մասին նոյեմբերի 15-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց «Երկիր ծիրանի» կուսակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը:
Նրա խոսքով, Հայաստանի նախկին իշխանությունը 2016-ի ապրիլյան պատերազմի ժամանակ կարողացավ գլոբալ իմաստով հետ մղել Ադրբեջանի ագրեսիան, սակայն հակառակորդին 800 հա հող զիջեց, ինչն անթույլատրելի է:
«Հայաստանի ներկայիս իշխախունությունն, ըստ էության, այս ամբողջ ընթացքում շարունակել է նախկին իշխանությունների քաղաքականությունը», - հավելեց Փոստանջյանն՝ ընդգծելով, որ իրականում երկրի արտաքին եւ ներքին քաղաքականությունում ոչինչ չի փոխվել:
«Երկիր ծիրանի» կուսակցության ղեկավարը նաեւ մտահոգություն հայտնեց այն կապակցությամբ, որ հանրապետության ներկայիս ղեկավարությունը պատրաստ է գնալ տարածքային զիջումների ինչ-որ ֆինանսական արտոնությունների դիմաց:
Սակայն Զարուհի Փոստանջյանի կարծիքով, եթե նրանք գնան դրան, ապա հայ հասարակությունը «նրանց չի ների այդ դավաճանությունը, իսկ իշխանությունը նույն ճակատագրին կարժանանա, ինչ 1915-ին Ցեղասպանության կազմակերպիչները»:

Нынешнее Правительство Армении продолжает политику предыдущего руководства страны по карабахскому вопросу. Об этом на встрече с журналистами 15 ноября заявила глава  партии «Страна абрикоса» Заруи Постанджян.
По ее словам, предыдущее руководство Армении во время  апрельской эскалации 2016 года в глобальном плане смогло отразить агрессию Азербайджана, однако умудрилось уступить противнику 800 га земли, что было недопустимо. «Нынешнее же руководство Армении, по сути, все это время нахождения у власти продолжало политику прежних властей», - добавила  Постанджян, подчеркнув, что в реальности во внешней и внутренней политике страны ничего не изменилось.
Глава партии «Страна абрикоса» также выразила озабоченность в связи с тем, что нынешнее руководство республики готово пойти на территориальные уступки Баку в обмен на какие-то финансовые преференции. Однако, по мнению Заруи Постанджян, если они на это пойдут, то армянская общественность «им этого предательства не простит, а сама власть удостоится той же судьбы, что и организаторы Геноцида армян 1915 года».