Իտալիայում աշխատանքային այցով գտնվող Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Իտալիայի նախագահ Սերջիո Մատարելլայի հետ։ Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից։
Նախագահ Մատարելլան ողջունել է Հայաստանի իր գործընկերոջ այցը Իտալիա, այնուհետև ջերմ ու անմիջական մթնոլորտում նախագահները քննարկել են հայ-իտալական կապերի առավել սերտացմանը վերաբերող հարցեր։
Նշվել է, որ բարձր մակարդակով փոխայցելություններն էապես նպաստելու են երկկողմ հարաբերությունների խորացմանը և նոր թափ են հաղորդելու բարեկամ երկրների միջև բոլոր ուղղություններով համագործակցության զարգացմանը։ Նախագահ Սարգսյանը գործընկերոջը տեղեկացրել է Իտալիա կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ունեցած հանդիպումների և ձեռք բերված պայմանավորվածությունների մասին։
Ընդգծելով, որ համագործակցության լայն հնարավորություններ են առկա թե՛ տնտեսական, թե՛ մշակութային ու գիտական ոլորտներում, նախագահները կարևորել են առկա ներուժի լիարժեք իրացումը։

Президент Армении Армен Саркисян, пребывающий с рабочим визитом в Италии, сегодня встретился с президентом Италии Сержо Маттареллой. Об этом Новости Армении- NEWS.am сообщили в управлении по связям с общественностью и средства информации аппарата президента Армении.
Президент Маттарелла поприветствовал визит в Италию своего армянского коллеги, затем в теплой и непринужденной атмосфере президенты обсудили вопросы, касающиеся максимального углубления армяно-итальянских связей.
Стороны отметили, что визиты на высоком уровне будут существенно способствовать углублению двусторонних отношений и придадут новый импульс развитию сотрудничества между странами по всем направлениям.
Президент Саркисян рассказал своему коллеге о встречах, произошедших в ходе рабочего визита и достигнутых договоренностях.
Подчеркнув наличие прекрасных возможностей как в экономической, так и в культурной и научной сферах, президенты отметили важность полноценной реализации существующего потенциала.