Մոսկվայում տաքսու վարորդը, ով Ղրղզստանից էր, ութ ժամ սպասել է ուղեւորին, որպեսզի նրան վերադարձնի մոռացած դրամապանակը։ Աղջիկն այդ մասին պատմել է իր ֆեյսբուքյան էջում՝ տեղեկացնում է Lenta-ն։
Վարյա Բորցովան Մոսկվա է ժամանել առավոտյան հինգին եւ տաքսիով տուն է գնացել։ Հաջորդ օրը ցերեկը ժամը մեկին արթնանալով՝ նա նկատել է, որ դրամապանակը՝ գումարով, փաստաթղթերով եւ բանկային քարտերով, թողել է մեքենայի մեջ։ Աղջիկը փորձել է գտնել վարորդին, սակայն ապարդյուն։ «Հաջորդ կես ժամը ես տագնապահար պատկերացնում էի, թե ինչպես է ռուսական մաֆիան գողացել իմ անձը եւ Սոչիում իմ խնայողություններով երեկո կազմակերպել»,- գրել է Բորցովան։ Երբ նրա հայրը նայել է լուսամուտից, մուտքի մոտ ինչ-որ տղամարդու է տեսել, ով, պարզվել է, տաքսու վարորդն է։
Հայտնաբերելով մոռացված դրամապանակը՝ տղամարդը եւս կապվել է տաքսու իրենց ծառայության հետ, սակայն աղջկա տվյալները պահպանված չեն եղել։ Այդ ժամանակ նա վերադարձել է ուղեւորուհու շենքի մոտ եւ այնտեղ ավելի քան 8 ժամ սպասել։ Երբ Բորցովան վերջապես դուրս է եկել, նրանք երկուսն էլ հուզվել են։ «Ինչքա՞ն կարող եք քնել։ Ես սառել եմ»,- ասել է վարորդը։ Որպես երախտագիտության նշան՝ աղջիկը նրան իր վճարից հինգ անգամ ավել գումար է վճարել։

В Москве таксист из Кыргызстана прождал пассажирку восемь часов, чтобы вернуть ей забытый кошелек. Девушка опубликовала рассказ об этом на своей странице в Facebook, передает Lenta.
Варя Борцова прилетела в Москву в пять часов утра и взяла такси до дома. Проснувшись на следующий день около часа дня, она обнаружила, что оставила в машине кошелек с деньгами, документами и банковскими картами. Девушка попыталась найти водителя через службу поддержки, однако там ей не смогли помочь. «Следующие полчаса я в панике представляла, как русская мафия украла мою личность и устроила вечеринку в Сочи на мои сбережения», — написала Борцова. Ее отец выглянул в окно и увидел у подъезда мужчину, который и оказался водителем такси.
Обнаружив забытый кошелек, мужчина тоже связался с колл-центром таксопарка, но данные о пассажирке не сохранились. Тогда он вернулся к дому девушки и прождал там более восьми часов, пытавшись отыскать знакомых с ней жителей подъезда. Когда Борцова наконец вышла из дома, они оба расплакались. «Сколько вы можете спать? Я замерз!», — сказал водитель. В знак благодарности девушка отдала ему сумму, в пять раз превышающую стоимость поездки.