Սաուդցի լրագրող Ջամալ Խաշոգջիին սպանողները, հավանական է, նրա անդամահատված մարմինը Թուրքիայից ուղեբեռով են դուրս բերել։ Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարը՝ տեղեկացնում է CNN Turk-ը։
Նրա խոսքերով՝ վարկածներից մեկի համաձայն, լրագրողին սպանողները սպանությունից 3-4 ժամ հետո հեռացել են երկրից։ «Հնարավոր է՝ նրանք Խաշոգջիի անդամահատված մարմինը ուղեբեռով են տարել՝ դիվանագիտական անձեռնմխելիության շնորհիվ չբախվելով որեւէ խոչընդոտի»,- ասել է նա։
Ավելի վաղ Սաուդյան Արաբիայի գլխավոր դատախազությունը հայտնել էր, որ լրագրողի սպանության գործով ձերբակալվել է 21 մարդ, որոնցից 5-ի համար մահապատիժ կպահանջվի։
Հիշեցնենք, որ Սաուդցի հայտնի լրագրող Ջամալ Խաշոգջին հոկտեմբերի 2-ին փաստաթղթեր վավերացնելու համար մտել էր Թուրքիայում Սաուդյան Արաբիայի հյուպատոսություն եւ անհետացել։ Կարծիք կա, որ նրան այնտեղ սպանել են՝ Էր Ռիադի դեմ քննադատական հոդվածներ գրելու համար։ Սաուդյան Արաբիան սկզբում այդ ամենը հերքում էր՝ պնդելով, որ լրագրողը հյուպատոսությունից դուրս գալուց հետո է անհետացել, սակայն այժմ ընդունում է, որ լրագրողը սպանվել է, սակայն՝ «պատահաբար»։ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ դա մանրամասն կազմակերպված սպանություն է եղել։ Խաշոգջիի մարմինը դեռեւս չի գտնվել։

Убийцы саудовского журналиста Джамала Хашагджи, возможно, вывезли его расчлененное  тело из Турции в багаже. Об этом заявил  министр обороны Турции Хулуси Акар, передает телеканал CNN Turk.
По его словам, по одной из версий,  убийцы журналиста покинули страну через три-четыре часа после совершения убийства. «Возможно, они пронесли расчлененный труп Хашагджи внутри багажа, не сталкиваясь с проблемами из-за дипломатического иммунитета», - сказал он.
Ранее, генпрокуратура Саудовской Аравии сообщила о задержании 21 человека по этому дела, отметив, что будет требовать смертной казни для 5 из них.
Саудовский журналист Джамал Хашагджи  2 октября исчез во время посещения консульства Саудовского Аравии  в Стамбуле. Предполагается, что он был убит сотрудниками спецслужб, прибывшими с этой целью в Стамбул. Эр-Рияд признал факт гибель Хашагджи лишь спустя две недели после его исчезновения, заявив, что убийство было непредумышленным. Однако 25 октября саудовский прокурор заявил, что это было преднамеренное убийство. Отметим, что останки Хашагджи пока не найдены. Во всяком случае официальной информации нет, однако СМИ сообщали, что его тело было найдено на территории в резиденции саудовского консула в Стамбуле.