Որոշ շրջանակներ հիմա էլ ԼԳԲՏ թեման են շահարկում. ԼԳԲՏ որոշ ակտիվիստներ միաժամանակ շատ բուռն ձեւով պայքարում են այդ երեւույթի դեմ: Այս մասին, այսօր՝ նոյեմբերի 20-ին, մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը:
«Միաժամանակ չեն պատասխանում կոնկրետ մի հարցի. Երբ ՀՀ որեւէ քաղաքացի հայտարարում է, որ ես սեռական փոքրամասնության ներկայացուցիչ եմ, մենք ի՞նչ պետք է անենք իրեն: Ասեք՝ սպանում ենք, գնդակահարում ենք, քառատում ենք, բանտ ենք ստացնում, արտաքսում ենք Հայաստանից: Այսինքն մինչեւ մայիսը Հայաստանում ԼԳԲՏ համայնք չի՞ եղել:
2000-ական թվականներին, երբ ՀՀԿ-ի իշխանության ամենածաղկուն շրջանն էր, ՀՀ-ում հրապարակվել է նախարարների եւ բարձրաստիճան պաշտոնյաների ցուցակ, որոնք ունեն այլ սեռական կողմնորոշում: Այդ ժամանակ այս նույն մարդիկ, չգիտես ինչու, ցույցեր չէին անում, տակից չէին ֆինանսավորում այդ ցույցերը»,-ընդգծեց Փաշինյանն ու հավելեց. «Մենք թույլ չենք տա, որեւէ մեկը ճշմարտությունն աղավաղի: Ճշմարտություն եք ուզում մինչեւ վե՞րջ, կբացենք ճշմարտությունը միչեւ վերջ եւ այդ 90 տոկոսդ քարուքանդ կլինեք»:

В некоторых кругах спекулируют темой ЛГБТ, а некоторые активисты ЛГБТ, в то же время, ожесточенно борются с этим явлением. Об этом на пресс-конференции 20 ноября заявил и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян.
При этом, по его словам, никто не отвечает на один конкретный вопрос. «Когда какой-либо гражданин Армении объявляет о том, что он является представителем сексуального меньшинства, что с ним нужно делать? Скажите – убиваем, расстреливаем, четвертуем, сажаем в тюрьму или высылаем из страны? В Армении до мая месяца ЛГБТ сообщества не было?», - сказал Пашинян.
И.о. премьер-министра также отметил, что в 2000-ых, когда власть Республиканской партии Армении процветала, в стране  был опубликован список министров и высокопоставленных чиновников, которые имели нетрадиционную сексуальную ориентацию. «В то время эти же люди, по какой-то причине, не организовывали демонстрации и не финансировали подпольно протесты. Мы не позволим, чтобы кто-либо искажал правду», - заключил Никол Пашинян.