Որոշ շրջանակներ հիմա էլ ԼԳԲՏ թեման են շահարկում. ԼԳԲՏ որոշ ակտիվիստներ միաժամանակ շատ բուռն ձեւով պայքարում են այդ երեւույթի դեմ: Այս մասին, այսօր՝ նոյեմբերի 20-ին, մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը:
«Միաժամանակ չեն պատասխանում կոնկրետ մի հարցի. Երբ ՀՀ որեւէ քաղաքացի հայտարարում է, որ ես սեռական փոքրամասնության ներկայացուցիչ եմ, մենք ի՞նչ պետք է անենք իրեն: Ասեք՝ սպանում ենք, գնդակահարում ենք, քառատում ենք, բանտ ենք ստացնում, արտաքսում ենք Հայաստանից: Այսինքն մինչեւ մայիսը Հայաստանում ԼԳԲՏ համայնք չի՞ եղել:
2000-ական թվականներին, երբ ՀՀԿ-ի իշխանության ամենածաղկուն շրջանն էր, ՀՀ-ում հրապարակվել է նախարարների եւ բարձրաստիճան պաշտոնյաների ցուցակ, որոնք ունեն այլ սեռական կողմնորոշում: Այդ ժամանակ այս նույն մարդիկ, չգիտես ինչու, ցույցեր չէին անում, տակից չէին ֆինանսավորում այդ ցույցերը»,-ընդգծեց Փաշինյանն ու հավելեց. «Մենք թույլ չենք տա, որեւէ մեկը ճշմարտությունն աղավաղի: Ճշմարտություն եք ուզում մինչեւ վե՞րջ, կբացենք ճշմարտությունը միչեւ վերջ եւ այդ 90 տոկոսդ քարուքանդ կլինեք»:

The LGBT themes are being speculated in certain circles and at the same time some LGBT activists are trying to fight this phenomenon,  acting Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan stated this during a press conference on Thursday.
"At the same time they do not answer a specific question. When a citizen of the Republic of Armenia announces that he or she is a representative of a sexual minority, what should we do? Was not there LGBT community in Armenia before May?" Pashinyan noted.
The acting Prime Minister also noted that in the 2000s, when the power of the Republican Party of Armenia was flourishing, a list of ministers and high-ranking officials who had non-traditional sexual orientation was published in the country. “At that time, these same people, for some reason, did not organize demonstrations and did not finance underground protests. We will not allow anyone to distort the truth, ”concluded Nikol Pashinyan.