Ռուսաստանի ԱԳՆ–ում պատրաստ են ողջունել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների կառուցողական հանդիպումը։ Այս մասին նոյեմբերի 22–ին ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
Ի պատասխան Միլանում ԵԱՀԿ ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստի շրջանակում Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների  հանդիպման հնարավորության մասին հարցին՝ Մարիա Զախարովան նշել է, որ ռուսական կողմը պատրաստ է ողջունել ցանկացած համաձայնություն եւ շփումներ, որոնք կնպաստեն Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորմանը։ Զախարովայի խոսքով՝ ՌԴ ԱԳՆ–ն պատրաստ է ողջունել հերթական ռաունդը, եթե կողմերը հանդիպման շուրջ համաձայնության հասնեն։ Եթե հանդիպումը տեղի ունենա եւ կառուցողական լինի, այն կարելի է միայն ողջունել, նշել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչը։
Պատասխանելով «բոլորը բոլորը հետ» գերիների փոխանակման Ա դրբեջանի նախաձեռնության մասին հարցին, որը հայկական կողմը մերժել է, Մարիա Զախարովան նշել է, որ Մոսկվան ողջունում է կողմերի ցանկացած համաձայնություն, որոնք ընթանում են գլավոր խնդրի՝ հակամարտության կարգավորման հունում։ «Սակայն դրա համար նախատեսվում է համաձայնություն եւ աշխատանք համաձայնության հասնելու համար։ Նախաձեռնությունները հրաշալի են, սակայն դրանք պետք է մշակել, որպեսզի համաձայնությունների վերածվեն»,– նշել է Զախարովան։

В МИД России готовы приветствовать конструктивную встречу глав МИД Армении и Азербайджана. Об этом заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова на брифинге 22 ноября.
Отвечая на вопрос о возможности встречи глав МИД Армении и Азербайджана на полях СМИД ОБСЕ в Милане, Мария Захарова отметила, что российская сторона готова приветствовать любые договоренности и контакты, способствующие урегулированию нагорно-карабахского конфликта. По словам Захаровой, МИД РФ готов приветствовать очередной раунд, если стороны договорятся о встрече. Если встреча состоится, и она будет конструктивной, ее можно будет только приветствовать, отметила официальный представитель МИД РФ.
Отвечая на вопрос об инициативе Азербайджана обменять пленных «всех на всех», которую отклонила армянская сторона, Мария Захарова отметила, что Москва приветствует любые договоренности сторон, которые идут в русле главной задачи - урегулирования конфликта. «Но для этого предполагается согласие и работа над достижением согласия. Инициативы замечательны, но их нужно отрабатывать, чтобы они превращались в договоренности», - отметила официальный представитель МИД РФ.