Մենք միշտ վերահսկել ենք եւ վերահսկելու ենք, որ ընտրակաշառքներ չլինեն, դրա վառ ապացույցը, որ սեպտեմբերին տեղի ունեցան ավագանու ընտրություններ։ Այս մասին ասյօր՝ նոյեմբերի 22-ին, կառավարությունում ճեպազրույցի ժամանակ ասաց ՀՀ ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը։
«Ոստիկանությունը էլ ավելի խիստ է լինելու, ես արդեն հանձնարարել եմ, որ մեր մոտեցումը լինելու է խիստ,  զիջում չի լինելու, հանդուրժող չենք լինելու որեւէ մեկի նկատմամբ, թե՛ կաշառք տվողի, թե՛ վերցնողի նկատմամբ, կապ չունի գումարային է լինելու այն, թե առարկայով կամ իրով, բոլորը ենթարկվելու են պատասխանատվության օրենքի ողջ խստությամբ»,–ասաց նա։
Հարցին՝ ոստիկանությունն արդեն տեղեկություններ ունի ընտրակաշառքի կամ ուղղորդումների մասին, Օսիպյանտ պխատասխանեց. «Մենք գիտենք, թե ով կարող է այդ ամենով զբաղվել, մենք նրանց պահում ենք մեր տեսադաշտում»։
Լրագրողները հետաքրքրվեցին՝  արդեն ունե՞ն տեսադաշտում քաղաքական ուժերի, որին ոստիկանապետը արձագանքեց. «Մենք ամեն ինչ էլ ունենք, տեսադաշտում բոլորը կան, նրանք ովքեր կարող են թույլ տալ նման խախտում, մենք պահում ենք տեսադաշտում»։

Мы всегда следили и продолжим следить за тем, чтобы не было никаких взяток на выборах, и  яркое тому подтверждение - выборы в Совет старейшин Еревана. Об этом на брифинге в Правительстве 22 ноября заявил начальник Полиции Армении Валерий Осипян.
«Полиция будет еще строже, я уже дал указание,  не будет компромисса ни в отношении того, кто будет давать взятку, ни в отношении того,  кто будет ее брать. Неважно, будет это в виде денег или вещей. Все подвергнутся ответственности по всей строгости закона»,- отметил он.
На вопрос, есть ли у Полиции информация о взятках, Валерий Осипян ответил: «Мы знаем, кто может этим заниматься, мы держим их в поле нашего зрения».
На вопрос журналистов о том, есть ли в поле зрения какие-либо политические силы, начальник Полиции ответил: «Мы имеем то, что имеем, в поле зрения находятся все. Тех, кто могут позволить себе подобные нарушения, мы держим в поле зрения».