Եվրասիական տնտեսական միության երկրների ղեկավարները համաձայնեցրել են գազի, նավթի եւ նավթամթերքի ընդհանուր շուկաների ձեւավորման ծրագրերը: Այս մասին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի ընդլայնված կազմով նիստում, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
«Համաձայնեցվել են  են գազի, նավթի եւ նավթամթերքի ընդհանուր շուկաների ձեւավորման մասշտաբային ծրագրերը», - նշեց նա:
Խոսելով նեղ կազմով նիստի արդյունքների մասին՝ նա հավելեց, որ խոսքը տիեզերքի ուսումնասիրման մասին էր.
«Ի դեպ, սեղաններին պատվիրակությունների ղեկավարների առջեւ Միջազգային տիեզերակայան այցելած ԵՏՄ երկրների դրոշներով պաննոներ են եւ «Պրոգրես» նավի նկարները, որը նրանց տիեզերք է հասցրել, - ասել է Պուտինը,- առաջին անգամ պատմության մեջ 5 ազգային դրոշները միասին երկրին հարակից ուղեծրում յուրահատուկ, մոտ մեկ տարի տեւած ճանապարհորդություն են իրականացրել: Դրանք ռուսական կողմից հուշանվերներ են»:

Лидеры стран Евразийского экономического союза согласовали программы формирования общих рынков газа, нефти и нефтепродуктов. Об этом президент РФ Владимир Путин заявил на заседании Высшего Евразийского экономического совета в расширенном составе, передает ТАСС
«Согласованы масштабные программы формирования общих рынков газа, нефти и нефтепродуктов», - отметил он.
Говоря об итогах заседания в узком составе, он добавил, что речь шла о кооперации в освоении космоса. «Кстати, на столах перед руководителями делегаций лежат панно с побывавшими на Международной космической станции флагами стран ЕАЭС и фотографии корабля «Прогресс», который доставил их в космос, - сказал Путин. - Впервые в истории пять национальных флагов вместе совершили уникальное, длившееся почти год путешествие на околоземной орбите. Это памятные подарки российского председательства».