Նիկարագուայի տաճարում ռուս կինը քահանայի մոտ խոստովանության ժամանակ նրա վրա աղաթթու է լցրել, հաղորդում է Prensa-ն:
Հրատարակության տվյաներով՝ Էլիս Լեոնիդովնա Գոնը, որը ռուսական անձնագիր ունի, չորեքշաբթի աղաթթու է լցրել Մանագուայի Մարիո Գեւարա քահանայի վրա: Թերթը հաղորդում է, որ Գոնը հայր Գեւարայի մոտ խոստովանության էր գնացել, որից հետո հարձակվել է նրա վրա եւ աղաթթու լցրել: Քահանան գլխի, դեմքի, ձեռքերի եւ մարմնի այլ մասերի այրվածքներ է ստացել:
Հարձակումից հետո մի քանի ծխականներ քահանային տարել են խորանի մոտ եւ հանել նրա հագուստը, իսկ հետո հիվանդանոց տեղափոխել: Մյուսները փորձել են մինչ ոստիկանության ժամանումը պահել կնոջը: Վանականներից մեկը հայտնել է, որ կնոջ մեջ «դեւեր են մտել»:
Հրատարակությունը նշում է, որ դեպքը տեղի է ունեցել Նիկարագուայի նախագահ Դանիել Օրտեգայի կողմից կաթոլիկ եկեղեցու քահանաների հասցեին արված քննադատության ֆոնին: Նրա խոսքով, քահանաները նպաստել են իշխանությունների դեմ բողոքի ակցիաներին, որոնք սկսվել էին ապրիլին:

Россиянка облила кислотой священника в храме в Никарагуа, когда находилась у него на исповеди, сообщает РИА Новости со ссылкой на издание Prensa.
По данным издания, Элис Леонидовна Гонн, у которой есть российский паспорт, в среду вылила кислоту на священника собора в Манагуа Марио Гевару. Газета сообщает, что Гонн находилась на исповеди у отца Гевары, после чего напала на него и вылила кислоту. В результате священник получил ожоги головы, лица, рук и других частей тела.
После нападения несколько прихожан собора отвели священника в ризницу, где сняли с него одежду, поврежденную кислотой, а затем отвезли его в больницу. Остальные попытались задержать женщину в ожидании полиции. Как заявил один из монахов, в женщину «вселились бесы»", отмечает издание.
Полиция проводит расследование произошедшего.
Издание отмечает, что инцидент произошел на фоне критики священников католической церкви со стороны президента Никарагуа Даниэля Ортеги. По его словам, священники способствовали протестам против властей страны, которые начались в апреле.