Ես պատրաստ եմ աջակցել Երեւանում հանրային տրանսպորտի խնդրի լուծմանը։ Այս մասին այսօր՝ դեկտեմբերի 7-ին, Աբովյանի եկեղեցում հոգեհանգստի կարգից հետո հայտարարեց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը։
Նրա խոսքով՝ իրենք ունեն ծրագիր, որի իրականացումը կլուծի Երեւանում տրանսպորտի ծանրաբեռնվածության խնդիրը։ «Մենք առաջարկում ենք ավելացնել ավտոբուսների քանակը՝ տրամադրելով դրանք արտոնյալ պայմաններով։ Սա թույլ կտա լուծել մայրաքաղաքում տրանսպորտի ծանրաբեռնվածության խնդիրը։ Բացի այդ,  քաղաքի բյոջեն կավելանա 100 մլն դոլարով, այն դեպքում, երբ ուղեւորավարձը կմնա նույնը»,–ասաց Ծառուկյանը։

Я готов содействовать решению проблемы общественного транспорта в Ереване. Об этом после поминальной литургии в годовщину спитакского землетрясения 1988 года заявил 7 декабря лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян.
По его словам, у них есть программа, реализация которой решит проблему перегруженности транспорта в Ереване. «Мы предлагаем увеличить количество автобусов, предоставив их по льготным условиям. Это позволит решить проблему перегруженности транспорта в столице. Кроме этого, городской бюджет увеличится на 100 млн. долларов притом, что тариф  для пассажиров останется прежним», - отметил Царукян.