Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի հետ հեռախոսազրույցում քննարկել է Թել Ավիվի գործողությունը Լիբանանի հետ սահմանին, ինչպես նաեւ երկու երկրների միջեւ ռազմական համագործակցությունը, հաղորդում է Gazeta.ru-ն` վկայակոչելով Կրեմլի կայքը:
Հաղորդվում է, որ Նեթանյահուն տեղեկացրել է Իսրայելի զինված ուժերի կողմից Իսրայելի եւ Լիբանանի բաժանարար գծի երկայնքով գործողության մանրամասների մասին:
Ռուսական կողմը կարեւորել է տարածաշրջանում կայունության ապահովումը` ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի 1701 բանաձեւի համաձայն: Քննարկվել է նաեւ սիրիական հակամարտության կարգավորման թեման:
Նշվում է, որ որոշվել է երկու երկրների ղեկավարների հերթական անձնական հանդիպման հարցը քննարկել, ինչպես նաեւ Ռուսաստանի եւ Իսրայելի պաշտպանության նախարարությունների փորձագետների հանդիպման հարցը:

Russian President Vladimir Putin held phone talks with Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu and discussed Tel Aviv’s operation on the line with Lebanon, as well as military cooperation between the two countries, Kremlin press service reported.
Netanyahu reportedly briefed Netanyahu about the details of the operation conducted by the Israeli armed forces along the Israeli-Lebanese line.
The Russian side highlighted the importance of ensuring stability in the region in accordance with UN Security Council resolution 1701. The Syrian settlement was also touched upon.