Թաիլանդի իշխանությունները չեղարկել են քաղաքական գործունեության վրա զինվորականների մտցրած արգելքը: Այս մասին հայտնում է Reuters-ը՝ վկայակոչելով պետական լրատվամիջոցները:
Երկրի զինվորական կառավարությունը քաղաքական գործունեության վրա արգելք էր սահմանել 2014 թվականին իշխանության գալուց հետո: Նշվում է, որ սահմանափակումներն առաջին անգամ մեղմել են սեպտեմբերին, երբ հանվեց քաղաքական կուսակցություններ ստեղծելու արգելքը:
«Մարդիկ եւ քաղաքական կուսակցությունները սահմանադրության համաձայն քաղաքական գործունեությանը կարող են մասնակցել ընտրություններին նախորդող ժամանակահատվածում»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

Власти Таиланда сняли введенный военными запрет на политическую деятельность. Об этом сообщает Reuters со ссылкой на государственные СМИ.
Военное правительство страны ввело запрет на политические действия после прихода к власти во время 2014 года. Отмечается, что впервые ограничения были ослаблены в сентябре, когда был снят запрет на организацию политических партий.
«Люди и политические партии смогут принять участие в политической деятельности в период, предшествующий выборам в соответствии с конституцией», — говорится в сообщении, передает Gazeta