Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը, դատավոր Մարինե Մելքոնյանի նախագահությամբ քիչ առաջ որոշում կայացրեց եւս երկու ամսով երկարացնել ԱԺ պատգամավոր, գեներալ Մանվել Գրիգորյանի կալանքի ժամկետը, իսկ Գրիգորյանին 20 մլն դրամ գրավի դիմաց կալանքից ազատելու պաշտպանական կողմի միջնորդությունը մերժեց։
Հիշեցնենք, որ Մանվել Գրիգորյանը կալանավորվել է հունիսի 19-ին`Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Մարինե Մելքոնյանի որոշմամբ: Գրիգորյանին մեղադրանք է առաջադրվել ապօրինի կերպով ռազմամթերք ձեռք բերելու եւ նրա կնոջ` Նազիկ Ամիրյանի, դստեր` Այծեմնիկ Գրիգորյանի, Էջմիածին քաղաքի բնակիչներ Սեյրան Ազարյանի, Արմեն Հակոբյանի եւ այլ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ իրեն պատկանող առանձնատներում պահելու համար, ինչպես նաեւ՝ մի խումբ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ յուրացման եղանակով իր վստահությանը հանձնված առանձնապես խոշոր չափի ուրիշի գույք հափշտակելու համար: Խոսքը ապրիլյան պատերազմի օրերին ուղարկված օգնությունը յուրացնելու մասին է:

YEREVAN. – The Yerevan Court of General Jurisdiction on Wednesday decided to extend for two more months the remanding in custody of Armenia’s  former MP and Yerkrapah (Defender of the Land) Volunteer Union Board ex-Chairman, General Manvel Grigoryan.
Also, the court denied the defense’s motion to release Grigoryan on an AMD 20-million (approx. US$41,000) bail.
Manvel Grigoryan was arrested on June 19. He is charged with unlawfully keeping weapons and ammunition, and committing large-scale embezzlement. In particular, it is about the embezzlement of the aid that was sent during the days of the four-day war in Nagorno-Karabakh (Artsakh), in April 2016.