ՍԾՏՀ ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստին Հայաստանը կներկայացնի Արտգործնախարարության բազմակողմ եւ երկկողմ տնտեսական համագործակցության վարչության պետ Աշոտ Քոչարյանը: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հարցին ի պատասխան ասաց ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Աննա Նաղդալյանը:
Բաքվում ՍՏՀԿ ԱԳՆԽ նիստը տեղի կունենա դեկտեմբերի 14-ին: Հանդիպման ընթացքում կքննարկվեն նաեւ տնտեսական համագործակցության, տրանսպորտի, էներգետիկայի, գյուղատնտեսության ոլորտի հարցեր: ՍՏՀԿ կազմի մեջ մտնում է 12 երկիր` Ադրբեջանը, Ալբանիան, Հայաստանը, Բուլղարիան, Հունաստանը, Վրաստանը, Մոլդովան, Ռուսաստանը, Ռումինիան, Սերբիան, Թուրքիան եւ Ուկրաինան: Կազմակերպությունում մի շարք պետություններ եւ միջազգային կառույցներ դիտորդի կարգավիճակ ունեն:

Армению на заседании Совета министров иностранных дел ОЧЭС представит начальник управления многостороннего и двустороннего экономического сотрудничества Министерства иностранных дел Ашот Кочарян. Об этом на запрос корреспондента Новости Армении – NEWS.am сообщила пресс-секретарь МИД Анна Нагдалян.
Заседание СМИД ОЧЭС состоится 14 декабря в Баку. На встрече будут рассмотрены, в том числе, вопросы экономического сотрудничества, транспорта, энергетики, сельского хозяйства. ОЧЭС объединяет 12 стран: Азербайджан, Албанию, Армению, Болгарию, Грецию, Грузию, Молдавию, Россию, Румынию, Сербию, Турцию и Украину. Ряд государств и международных структур имеют в организации статус наблюдателя.