Թուրքիայի խորհրդարանի հայ պատգամավոր Կարո Փայլանը դատապարտել է Թուրքիայի նախագահի սպառնալիքներն ուղղված FoxTv–ի լրագրող Ֆաթիհ Փորթաքալին։
Կարո Փայլանը Twitter–ի իր էջում գրել է. «Ֆաթիհ Փորթաքալը լրագրող է։ Նախագահը չի կարող սպառնալ լրագրողին, նախագահը չի կարող թիրախավորել լրագրողին»։
Նշենք, որ FoxTv–ի հաղորդավար Ֆաթիհ Փորթաքալը համարձակություն էր ունեցել քննադատել իշխանություններին թանկացումների համար, որից հետո Էրդողանը նրան վիրավորել էր ու սպառնացել։ «Չափերդ ճանաչիր, Փորթաքալ ես (թուրքերենով նշանակում է նարինջ), մանդարին ես, նարինջ ես, ինչ ես։ Եթե չափերդ չճանաչես, այս ազգը վզակոթիդ կտա»,–ասել էր Էրդողանը։

Президент не может угрожать журналисту. Об этом написал на своей странице в «Twitter» депутат-армянин парламента Турции Каро Пайлян, который осудил угрозы президента страны Реджепа Тайипа Эрдогана в адрес журналиста «FoxTv» Фатиха Портакала.
«Фатих Портакал – журналист. Президент не может угрожать журналисту, президент не может зацикливаться на журналисте», - отметил Пайлян.
Напомним, что Фатих Портакал посмел раскритиковать власти за повышение цен, после чего Эрдоган его оскорбил и пригрозил. «Знай меру, кто ты там Портакал (на турецком означает апельсин) или мандарин, или еще что-то. Если ты не будешь знать меру, то этот народ даст тебе по шее», - заявил президент Турции.