Հայաստանի Կենտրոնական բանկի խորհրդի անդամ Արթուր Ստեփանյանը հայկական դրամի հնարավոր դեւալվացիայի եւ երկրում դեֆոլտի սպառնալիքի մասին լուրերը  ապատեղեկատվություն անվանեց:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ հայկական ԶԼՄ-ները, հղում անելով սեփական աղբյուրներին, հաղորդում էին, որ հունվարին երկրում  20 տոկոսով ազգային արժույթի դեւալվացիա կլինի եւ դեֆոլտ կհայտարարվի:
«Հայաստանում ոչ դեֆոլտ, ոչ դեւալվացիա չի սպասվում եւ նման հայտարարությունները հիմնավոր չեն»:
Ավելի վաղ արված Կենտրոնական բանկի հայտարարության համաձայն` մամուլում հրապարակված այսպիսի ապատեղեկատվությունը նպատակաուղղված է բացասական ակնկալիքների եւ արհեստական վարքի ձեւավորմանը:
ԿԲ-ն լրատվամկիջոցներին կոչ արեց «վաճառվող նորությունները»  գնաճի, արժույթների փոխարժեքի, պահուստների, դեպոզիտների, վարկերի եւ ֆինանսական համակարգի թեմաներով  չգեներացնել:

A possible devaluation of the Armenian dram and а threat of default in the country is disinformation, said Member of the Board of the Armenian Central Bank Artur Stepanyan.
Earlier, the Armenian media, referring to own sources, reported that in January, the national currency will devaluate by 20%, and default will be declared.
“Neither default nor devaluation is expected in Armenia; such statements are not rational,” Artur Stepanyan added.
According to the Central Bank statement, issued earlier, this kind of misinformation is aimed at creating negative expectations. The Central Bank urged media not to generate fake news on inflation, exchange rates, reserves, deposits, loans and the financial system.