ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր՝ դեկտեմբերի 28-ին, կազմել է 483.75 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ նվազելով 0.01 դրամով: Այդ մասին տեղեկանում ենք Կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքից։
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 553.65 դրամ (աճել  է 2.21 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 611.61 դրամ (աճել է 0.57 դրամով), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 6.97 դրամ (նվազել է 0.01 դրամով):
Թանկարժեք մետաղների համար բանկի կողմից սահմանվել են հետեւյալ գները. արծաթ՝ 234.15 դրամ, ոսկի՝  19,721.11 դրամ, պլատին՝ 12,333.47 դրամ:

YEREVAN. – The American dollar’s (USD) exchange rate against the Armenian dram (AMD) comprised AMD 483.75/$1 in Armenia on Friday; this is down by AMD 0.01 from Thursday, according to the official site of the Central Bank of Armenia.
The exchange rate for one euro was AMD 553.65 (up by AMD 2.21), that of one British pound totaled AMD 611.61 (up by AMD 0.57), and the rate of one Russian ruble made up AMD 6.97 (down by AMD 0.01) in the country.
In addition, one gram of silver, gold and platinum amounted to AMD 234.15, AMD 19,721.11 and AMD 12,333.47, respectively.