ՌԴ ԱԴԾ աշխատակիցները  լրտեսական գործողություններ իրականացնելիս Մոսկվայում ձերբակալել են ԱՄՆ քաղաքացի Փոլ Ուիլանին, հարուցվել է քրեական գործ, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»՝ վկայակոչելով ՌԴ ԱԴԾ հասարակայնության հետ կապերի կենտրոնը։
«Դեկտեմբերի 28-ին Մոսկվայում Ռուսաստանի Դաշնության Անվտանգության դաշնային ծառայության աշխատակիցները լրտեսական գործողություններ իրականացնելիս Մոսկվայում ձերբակալել են ԱՄՆ քաղաքացի Փոլ Ուիլանին»,-ասված է հաղորդագրությունում։
Նշվում է նաեւ, որ հարուցվել է քրեական գործ «Լրտեսություն» հոդվածի հատկանիշնորեով, իրականացվում են քննչական գործողություններ։

Сотрудники ФСБ задержали в российской столице при проведении шпионской акции гражданина США Пола Уилана, возбуждено уголовное дело, сообщает РИА Новости со ссылкой на  центр общественных связей ФСБ РФ.
«Двадцать восьмого декабря в Москве сотрудниками Федеральной службы безопасности Российской Федерации при проведении шпионской акции задержан гражданин США Пол Уилан», - говорится в сообщении.
Добавляется, что в его отношении возбуждено уголовное дело по статье «шпионаж». Проводятся необходимые следственные действия.