«Այս փաստը, ինձ որպես Հայաստանի քաղաքացու, բացարձակապես չի անհանգստացնում, քանի որ այս խորհրդարանը ձեւավորվել է մեր քաղաքացիների քվեարկության արդյունքում»,- այս մասին հունվարի 10-ին հայտարարել է ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը՝ 7-րդ գումարման ԱԺ-ի պատգամավորներին մանդատների հանձնման արարողությունից հետո, լրագրողների հետ զրույցում՝ ի պատասխան հարցին՝ արդյոք նրան չի մտահոգում նոր իշխանության ներկայացուցիչների չափազանց երիտասարդ տարիքը եւ պետական կառավարման փորձի բացակայությունը:
Միեւնույն ժամանակ, Մուկուչյանը նշել է, որ որպես ԿԸՀ ղեկավար, ինքը չի կարող որեւէ գնահատական ​​տալ այդ հարցի վերաբերյալ, քանի որ այդ գնահատականը կլինի քաղաքական, իսկ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն ապաքաղաքական կառույց է:

Меня этот факт как гражданина Армении совершенно не беспокоит, поскольку данный парламент был сформирован в результате голосования наших граждан. Об этом после церемонии торжественной раздачи мандатов депутатам Национального Собрания 7-ого созыва в беседе с журналистами 10 января заявил глава Центральной избирательной комиссии Армении Тигран Мукучян, отвечая на вопрос, не беспокоит ли его слишком юный возраст представителей новой власти и отсутствие у них реального опыта государственного управления.
При этом Мукучян отметил, что как глава ЦИК, он не может дать каких-либо оценок по данному вопросу, поскольку данная оценка будет являться политической, а сам Центризбирком – аполитичная структура.